MojAndroid

Android po prvýkrát v histórii prekonal 80% hranicu trhového podielu a v 3Q sa s ním dodalo viac ako 211 miliónov smartfónov po celom svete. Oproti minulému roku sa ich počet v rovnakom období zdvojnásobil. Približne 40% z nich vyrobila spoločnosť Samsung.

Android_Pushes

Rekordný nárast oproti minulému roku zaznamenal aj Windows Phone, ktorý podľa zozbieraných dát International Data Corporation (IDC) beží na približne 9,5 milióna všetkých dodaných smartfónov, Nokia vyrobila väčšinu z nich (93,2%). Microsoft si tak so svojim OS z trhu ukrojil 3,6%, čo sa v počte kusov prejavilo rastom na úrovni 156 percent! Rast zaznamenal aj Apple, ten však už nie je až tak dramatický. Medziročne sa počet vyrobených smartfónov s iOS zvýšil o 25,6% a zastavil sa na 33,8 miliónoch.

Android tak opäť dokazuje, že je jednotkou na trhu. Pri vyššie spomínaných číslach treba brať do úvahy, že ide o počty dodaných smartfónov do obchodného reťazca, ktoré nemusia mať ešte svojho koncového používateľa.

Zdroj: idc

13.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+