MojAndroid

Dnes sme sa dočkali Androidu 12 Beta 3, ktorý je možné testovať na zariadeniach Google Pixel. Nový update prichádza taktiež aj na zariadenia Android TV. Android TV 12 je jednou z najväčších aktualizácií, ktorá svojich používateľov rozhodne poteší. Informácie zverejnil portál XDA-developers.

Natívna podpora zobrazovania používateľského prostredia v 4K rozlíšení

Najväčším prídavkom v najnovšom testovacom prostredí Android TV je dozaista natívna podpora pre používateľské rozhranie v rozlíšení 4K. Za zmienku rozhodne stojí aj dynamická menenie obnovovacej frekvencie.

Android TV podporovalo 4K rozlíšenie prakticky odjakživa, no od novej aktualizácie sa bude aj samotné UI (User Interface) renderovať v 4K. Doteraz sa prostredie zobrazovalo v 1080p. Obraz bol však natiahnutý tak, aby sa vošiel aj na 4K televízor. Dúfame, že Android TV vo verzii 12 tak prinesie lepšie zobrazovanie systému na televízoroch s rôznymi rozlíšeniami.

Android TV 12 sa zameriava aj na dynamickú obnovovaciu frekvenciu obrazovky

S dynamickým menením zobrazovacej frekvencie by malo prostredie Android TV vyzerať plynulejšie, intuitívnejšie a celkovo lepšie na pohľad. To poteší napríklad hráčov hier. Pokiaľ niekto využíva službu Nvidia Shield TV, konečne sa môže tešiť na optimalizáciu zobrazovanej snímkovej frekvencie.

Android TV 12
Foto: XDA-developers

Z ďalších funkcií by sme ešte radi spomenuli napríklad “Tunnel Mode”, ktorý pomôže vývojárom aplikácií. Vylepšení sa dočkalo aj zobrazovanie pripojených externých zariadení počas toho, čo sú pripojené. Používateľ tak bude mať prehľad o tom, či využíva napríklad mikrofón alebo kameru. Ide o podobnú vymoženosť, ktorú môžeme poznať z funkcií bezpečnosti a súkromia na mobilných telefónoch s operačným systémom Android.

Android 12 pre Android TV Beta 3 je dostupný predovšetkým pre vývojárov. Google ale tvrdí, že otestovať ho je možné aj na pripravovanom emulátore Android TV 12. Samotný Google TV emulátor však bude stále bežať na stabilnom Androide 11. Vývojári tak môžu pripraviť svoje aplikácie na novú verziu operačného systému pre televízory.

Náš tip
Xiaomi mení plán bezpečnostných aktualizácií | Prehľad

15.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+