MojAndroid

Google znova zverejnil pravidelné štatistiky systému Android. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 1. mája ukazujú ďalší nárast Androidu vo verzii KitKat. Najnovšia verzia systému mala v aktuálnom období 8,5% podiel, čo predstavuje nárast 3,2% v porovnaní s minulým mesiacom. Vďaka pribúdajúcim aktualizáciám výrobcov a spusteniu predaja nových modelov smartfónov môžeme pozitívne výsledky samozrejme očakávať aj v budúcnosti. Úspech novšej verzie znamená na opačnú stranu pokles Jelly Beanu. V minulom období po prvý krát klesol a rovnako tomu je aj teraz. Majoritnú pozíciu si však bude držať ešte dlhé mesiace.

Klesajúcu tendenciu zaznamenali aj staršie verzie systému Android. Na druhom mieste sa s podielom 16.2 % umiestnila zastaraná verzia Androidu Gingerbread. Ďalší pokles zaznamenala aj verzia Ice Cream Sandwich s podielom 13,4%, za ktorou sa postavil Froyo s malým percentuálnym podielom už len 1,0 %. Honeycomb už zo štatistík vypadol úplne. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť aj zastúpenie rôznych veľkostí displejov (normal: 4 – 4,5″, small: do 4″).

Android statistiky

Ako ste na tom vy ? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení ? Môžete sa zapojiť nižšie do nášho tradičného prieskumu.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení ?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+