MojAndroid

Google znova zverejnil pravidelné štatistiky systému Android, ktoré odzrkadľujú podiel jednotlivých verzii systému Android. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 7. júla ukazujú opäť ďalší nárast Androidu vo verzii KitKat. Najnovšia verzia systému mala v aktuálnom období 17,9% podiel, čo predstavuje nárast 4,3% v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Nárast môžeme pripísať pribúdajúcim aktualizáciám a prechodom používateľov na novšie modely smartfónov.  Pozitívne výsledky samozrejme môžeme očakávať aj do budúcnosti, hoci o pár mesiacov už začne naberať na sile aj pripravovaný Android L. Úspech novšej verzie znamená na opačnú stranu pokles Jelly Beanu, ktorý si však majoritnú pozíciu bude držať ešte dlhé mesiace.

Klesajúcu tendenciu zaznamenali aj staršie verzie systému Android. Na druhom mieste sa s podielom 13,5% umiestnila zastaraná verzia Androidu Gingerbread. Ďalší pokles zaznamenala aj verzia Ice Cream Sandwich s podielom 11,4%, za ktorou sa postavil Froyo s malým percentuálnym podielom už len 0,7 %. Verzii Honeycomb sme dali zbohom už pred nejakým časom.

android statistiky

Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení ? Môžete sa zapojiť nižšie do nášho tradičného prieskumu.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+