MojAndroid

Je tu nový mesiac a spolu s ním aj aktuálne informácie o distribúcií jednotlivých verzií systému Android. Hoci aktuálny Android 7.x Nougat narástol, tento rast je veľmi pomalý. Je dokonca oveľa pomalší ako to bolo v prípade Android 6.0 Marshmallow vlani o takomto čase, a to má Nougat ešte výhodu.

Systém Android 7.0 Nougat bol totiž predstavený zhruba o mesiac skôr ako Android 6.0 Marshmallow rok predtým. Napriek tomu má Nougat aktuálne iba 13,5% podiel. To predstavuje 2% nárast oproti predchádzajúcemu mesiacu, no zároveň je to o 1,7 % menej ako mal vlani o takomto čase Marshmallow. Ak by sme brali do úvahy mesačnú výhodu, ktorú má Nougat voči Marshmallow, Android 6.0 by mal o takomto čase až 18,7% podiel. Aktuálne najpopulárnejším systémom je práve vlaňajší Android 6.0 Marshmallow s podielom na úrovni 32,3 %. Postupne sa z tabuľky vytráca Android 2.3 Gingerbread, ale aj 4.0 Ice Cream Sandwich.

Naozaj nie je dobrou vizitkou, keď systém po roku existencie nie je ani na každom piatom zariadení. Google si ale tento problém uvedomuje a v najnovšej verzii Android O zapracoval funkcie, ktoré by mali aktualizácie pre výrobcov smartfónov zjednodušiť a pre používateľov zrýchliť. Uvidíme, či sa to aj prejaví v praxi. Zatiaľ si musíme vystačiť so skutočne nelichotivými informáciami o distribúcii jednotlivých verzií systému.

Zdroj: Android Developers via Android Police

9.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+