MojAndroid

Spoločnosť Google si dala tento mesiac načas a štatistiky distribúcie jednotlivých verzií operačného systému Android zverejnila až v polovici mesiaca. Teraz už ale konečne vieme, ako je Android aktuálne na tom a ktoré verzie operačného systému sú najpopulárnejšie.

android-statistiky-09-2016

Stále platí, že na väčšine Android zariadení nájdeme systém Android Lollipop. Tomu patrí v súčasnosti presne 35% podiel. Druhý je Android KitKat s 27,7% podielom, čo je pokles o 1,5 % oproti predchádzajúcemu mesiacu. Na treťom mieste je už ale Android Marshmallow s 18,7% podielom, čo je veľmi slušný nárast oproti 15,2 % z predchádzajúceho mesiaca. V tabuľke nájdeme aj Android Jelly Bean s 15,6 % a aj staršie verzie systému, ktoré dokopy pokrývajú 3 % zariadení so systémom Android.

Stále ale v tabuľke nenájdeme Android Nougat, ktorý by sa tu teoreticky mohol objaviť v ďalšom mesiaci. Budeme veriť, že táto nová verzia systému Android sa bude šíriť rýchlejšie, ako Android Marshmallow, ktorý po roku nenájdeme ani na každom piatom zariadení. Ktorú verziu systému máte na svojich zariadeniach vy? Hlasujte v našej ankete nižšie pod článkom!

Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení vy? [09/2016]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Developer via GSM Arena

14.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

12 odpovedí na “Android štatistiky: Marshmallow ďalej rastie, o Nougat ani zmienka [09/2016]”

  1. kedy bude dostupný android 6.0 aj na huawei p8???

    • Moja P8 nedostala asi žiadnu aktualizáciu od uvedenia na trh :(

  2. Veľmi smutný pohľad na tie percentá. Vonku je už ďalšia verzia Androidu a tá predchádzajúca nedosiahla za celý ten čas ani na 20% …
    Google by mal vážne prehodnotiť postoj k aktualizáciám, pretože toto nie je v poriadku!!!

    • A ako by to mal urobiť? Android je otvorená platforma…

      • Detaily o opensource komunite nepoznám, ale predpokladám, že všetko, čo je otvorené sa dá zatvoriť, resp. aspoň privrieť. Fungovať by to mohlo podobne ako Windows od MS. Google dodá celý systém + aktualizácie a výrobcovia doplnia len svoje aplikácie. A už ma nezaujíma či by to bolo výhodné alebo nevýhodné pre výrobcov, ja som zákazník a mne by to takto vyhovovalo určite viac. Či tam klesnú zisky nejakému Samsungu alebo LG mi vážne jedno. Oni to taktiež nevyrábajú pre naše blaho …

        • Ak by to systém, ktorý popisuješ, pre výrobcov nevýhodný, od Androidu by odchádzali. Osobne si myslím, že mnoho týchto výrobcov sa Androidu drží práve preto, že môžu mať nad systémom istú mieru kontroly. A teda získavajú spôsob, akým sa dokážu od konkurencie odlíšiť, vytvoriť vlastný ekosystém, naviazať služby. Ak sa Android uzavrie, stratí tak svoju výhodu. Čo by mohlo vyústiť do toho, že už nebudeme mať taký veľký výber rôznych zariadení.

        • Neuvazovali ste nad tym ze novsi system potrebuje vacsi vykon ? Naco by malo nieco s 1GB ramkou dostat android 7 keby na nom sekal ? radsej nech je tam starsi a rychly system.

          • Potrebuje väčší výkon? Tak to povedz chlapcom od Google, ktorý s každou novou verziou tvrdia pravý opak :)
            Mimochodom, Google presne stanovil hodnoty RAM, ktoré výrobca musí dodržiavať – delia sa podľa veľkosti obrazovky, hodnoty DPI a podľa architektúry SoC (32bit/64bit).
            Android 7 by na zariadeniach s 1GB RAM bežal bez problémov, ale to by výrobca musel optimalizovať, čo si vyžaduje viac času, viac peňazí a hlavne skúsených programátorov, ktorí dokážu optimalizovať OS pre dané zariadenie.

    • Keby tu máme iba nexusy tak tie percentá vyzerajú inak. Ale keďže je to tak ako je a každý výrobca si robí podľa svojho tak google moc s tým nespraví. Môj názor.

  3. dnes mi ponuklo aktualizaciu androidu 6.0 spolu s EMUI 4.0 na HONOR 6+

+