MojAndroid

Spoločnosť Google si dala tento mesiac načas a štatistiky distribúcie jednotlivých verzií operačného systému Android zverejnila až v polovici mesiaca. Teraz už ale konečne vieme, ako je Android aktuálne na tom a ktoré verzie operačného systému sú najpopulárnejšie.

android-statistiky-09-2016

Stále platí, že na väčšine Android zariadení nájdeme systém Android Lollipop. Tomu patrí v súčasnosti presne 35% podiel. Druhý je Android KitKat s 27,7% podielom, čo je pokles o 1,5 % oproti predchádzajúcemu mesiacu. Na treťom mieste je už ale Android Marshmallow s 18,7% podielom, čo je veľmi slušný nárast oproti 15,2 % z predchádzajúceho mesiaca. V tabuľke nájdeme aj Android Jelly Bean s 15,6 % a aj staršie verzie systému, ktoré dokopy pokrývajú 3 % zariadení so systémom Android.

Stále ale v tabuľke nenájdeme Android Nougat, ktorý by sa tu teoreticky mohol objaviť v ďalšom mesiaci. Budeme veriť, že táto nová verzia systému Android sa bude šíriť rýchlejšie, ako Android Marshmallow, ktorý po roku nenájdeme ani na každom piatom zariadení. Ktorú verziu systému máte na svojich zariadeniach vy? Hlasujte v našej ankete nižšie pod článkom!

Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení vy? [09/2016]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Developer via GSM Arena

14.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+