MojAndroid

Najnovšie štatistiky ukazujú, že Android Nougat je stále najpoužívanejším operačným systémom v telefónoch s Androidom. Dôvodov môže byť viac. Oreo je momentálne najnovší operačný systém a mnohé telefóny ešte aktualizáciu nedostali, prípadne už vôbec nedostanú. Ďalším dôvovom by mohlo byť to, že používatelia Nougatu proste aktualizáciu nepotrebujú, keďže obsahuje všetko, čo potrebujú. Predsalen, rozdielov medzi týmito dvomi operačnými systémami nie je veľa.

Marshmallow stále druhý

Ako môžeme vidieť v tabuľke, ktorá je z mája 2018, Android Nougat má až 31,1 percentný podiel na trhu. Druhým najrozšírenejším systémom je Android Marshmallow, ktorý momentálne beží na 25,5 % zariadení. Lollipop na treťom mieste je nainštalovaný na 22 percentách zariadení a KitKat na desiatich. Až po nich nasleduje Oreo, ktoré využíva zatiaľ len 5,7 % smartfónov. Väčšinu z nich tvoria modely práve z roku 2018, prípadne aktualizované modely z roku 2017.

Prechod smartfónov na Oreo bol a je vcelku pomalý. Ku koncu roka 2017 bol tento operačný systém nainštalovaný na menej ako jednom percente zariadení. Vo februári 2018 sa dostal cez 1 % a pomalý rast pokračoval, až sa dostal na úroveň 5,7 %, čo je číslo z konca mája 2018. Najväčšiu zásluhu na raste majú hlavne telefóny, ktoré prišli s predinštalovaým Androidom 8, Oreo.

Náš tip
Motorola moto G5S Plus dostáva Android 8.1 Oreo | AKTUALIZÁCIA

Náš tip
Samsung Galaxy S7 dostáva Android 8.0 Oreo od výrobcu | AKTUALIZÁCIA

Na spodku tabuľky sa samozrejme nachádzajú najstaršie zariadenia, ktoré už pomaly dosluhujú a majitelia ich vyhadzujú, pretože sa stávajú nepoužiteľnými.

Akú verziu Androidu má váš telefón?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+