MojAndroid

Pred niekoľkými mesiacmi analytik Horace Dediu odhadol, že spoločnosť Microsoft zarobila 150 miliónov dolárov za 1. štvrťrok roku 2011 na predaji mobilných telefónov Android. Na druhej strane z predaja svojej vlastnej platformy, Windows Phone 7, to bolo len chudobných 30 miliónov.

 

 

 

 

S číslami sa hrá Dediu aj naďalej, a za druhý štvrťrok 2011 odhaduje, že tento pomer je pre Microsoft z Androidu 60 miliónov a a z vlastného WP7 približne 21 miliónov dolárov za rovnaké časové obdobie.  Všetko sa však sústreďuje hlavne na licenčné poplatky, ktoré Microsoftu dlhuje najmä spoločnosť HTC. Odhad je, že je to približne 5 dolárov za jedno predané zariadenie, ktoré putujú na účet Microsoftu. Dediuho výpočty však neberú do úvahy posledné licenčné dohody ďalších výrobcov zariadení Android.

Názorne tak demonštruje, o čo ide v sporoch o patenty so spoločnosťou Google, vyvíjajúcu platformu Android. Android tvorí najväčšiu časť koláča s menom podiel na trhu. A konkurencia dostala na tento koláč neodolateľnú chuť….

Zdroj: www.phandroid.com

8.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+