MojAndroid

Podľa nových údajov spoločnosti ABI Research, všetko nasvedčuje tomu, že Android prvý krát prekonal v sťahovaní aplikácií Apple iOS. To môže byť míľnikom, ale čísla spoločnosti ABI Research hovoria aj o tom, že stále používatelia iOS sťahujú aplikácie viac, čo sa do počtu na jedno zariadenie týka. Android dokonca vytvoril pomer stiahnutých aplikácií v celkovom počte za posledný štvrťrok v pomere 2,4 až 1.  

Používatelia Androidu však individuálne sťahujú oveľa menej aplikácií ako používatelia Apple iOS, a to v pomere 2 ku 1 v prospech Apple.

Rastúci trh aplikácií pre Android však predznamenáva, že v najbližšom čase Android používatelia prekonajú Apple používateľov aj v tomto údaji. Vývojári totiž zachytávajú pomaly trendy a zatiaľ čo sa doteraz sústredili len na jeden OS tak dnes vidíme, že svoje pôsobenie sú donútení obrátiť aj smerom k Androidu. V minulosti segment mobilných aplikácií bol považovaný za stratové odvetvie, no dnes sa tento trend mení a zachytili ho aj vývojári aplikácií – no a nadôvažok, v tomto segmente trhu dominuje – Android.

V skutočnosti, podľa ABI, sťahovanie aplikácií pre Android telefóny narástli za posledný štvrťrok, v medziročnom porovnaní, o 36%, zatiaľ čo Apple a ich iOS zaznamenal, v porovnaní s Androidom,  žalostný rast len 9%. Načasovanie predstavenia nového Apple iPhone 4S by mohlo niečo na tomto trende upraviť, no nikto už dnes nepochybuje, že dominantou v oblasti operačných systémov pre smartfóny je dnes Android.  
ABI výskum neberie do úvahy sťahovanie aplikácií z obchodov aplikácií tretích strán, ako je napríklad AppStore Amazon.

Zdroj: androidpolice.com , www.businessinsider.com

 

26.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+