MojAndroid

Najnovšia verzia systému Android prekvapila, keď boli pred pár dňami zverejnené aktualizácie pre zariadenia Google Pixel, Pixel 2 a Essential Phone. Android 9.0 Pie využíva najmä umelú inteligenciu a strojové učenie, aby boli smartfóny na ňom bežiace šikovnejšie, jednoduchšie na použitie a používateľsky príjemnejšie. Nový operačný systém to dosiahne niekoľkými spôsobmi a prináša nové funkcie ako napríklad “Adaptívna batéria”. Funkcia sa dozvie, ako používateľ používa svoj telefón, aby aplikácie a služby, ktoré nie sú pravidelne používané, nevyčerpali toľko batérie.

Zamedzenie downgradu, lebo staršie verzie systému majú bezpečnostné nedostatky

Spoločnosť Google teraz pozmenila svoju “rollback” funkciu, ktorá bola pôvodne zavedená aj v systéme Android Oreo. Funkcia by mala zamedziť používateľovi tzv. downgrade na predchádzajúcu verziu operačného systému. Funkcia je poháňaná pomocou Android Verified Boot 2.0. OEM výrobcovia smartfónov však nemali povinnosť implementovať Android Verified Boot do zariadení s Android Oreo. Spoločnosť Google po novom zaviedla povinnosť, aby všetky zariadenia so systémom Android Pie podporovali Verified Boot, spolu s “rollback protection” funkcionalitou.

Funkcia ochrany proti “rollbacku” zabraňuje smartfónu bootovanie, ak je detegované, že na zariadení bude vykonaný downgrade na predchádzajúcu verziu systému, ktorá je považovaná za nebezpečnejšiu (kvôli bezpečnostným vadám).

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google odhalil s novým systémom aj sochu Android Pie

Náš tip
Ktorá funkcia nového systému Android Pie sa vám páči najviac? | ANKETA

10.8.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+