MojAndroid

Od verzie Android 4.4 Kitkat používa Android systém FUSE (Filesystem in Userspace) na emulovanie virtuálnej partície pre microSD karty. V novej verzii Androidu, ktorú Google pripravuje, však FUSE vymení novší systém SDCardFS, ktorý zníži počet operácií pri správe partície pamäťovej karty a ponúkne ďalšie výhody.

Náš tip
Ako naformátovať microSD kartu ako interné úložisko | NÁVOD

FUSE potreboval pri uložení nejakých dát na pamäťovú kartu až 8 krokov na ich finálny zápis na médium. Počet týchto krokov sa však rapídne zníži so systémom SDCardFS, ktorý samotné operácie aj značne zrýchli. Okrem toho odstráni nový systém aj nutnosť dvojitého cache-ovania a nekompletnú implementáciu FAT32 vo virtuálnom úložisku.

Systém SDCardFS vyvinul pôvodne Samsung a Google sa ho rozhodol použiť v ďalšej verzii Androidu. Ak sa o tejto novinke chcete dozvedieť viac, prečítajte si detailnú správu na XDA fóre.

11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+