MojAndroid

V roku 2019 sa americký gigant Google rozhodol pre pozmenenie identity ich operačného systému. Konkrétnejšie sme sa dočkali napríklad zmeny pomenovania jednotlivých iterácií Androidu. Android 10 už oficiálne za sebou nemal žiaden názov sladkosti alebo dezertu. Ako informuje web 9To5Google, tentokrát prichádza aj vizuálna zmena a ikonické logo zeleného robota dostáva redizajn.

Google chce pozmeniť identitu Androidu

Pôvodné 2D logo bolo vymenené za 3D obdobu. Okrem loga sa zmenil aj vzhľad samotného nápisu “Android”. Prakticky od úplného začiatku sme boli zvyknutí na malé písmeno “a” v názve. Po novom ho nahrádza veľké “A”. Tvar písmen “n” a “r” je dokonale oblý podobne, ako tomu bolo v prípade dizajnu z roku 2014. Nové 3D logo operačného systému Android sa začalo objavovať počas CES 2023, avšak so starým nápisom s malým začiatočným písmenom. Android pre samotný Google symbolizuje inovácie a otvorenosť.

Nové logo pre Android | Zdroj: standard.co.uk

Po zmene názvoslovia jednotlivých iterácií operačného systému spoločnosť uviedla v systéme viacero pokrokových funkcionalít, ako “Live Transcribe”, “Sound Amplifier” či “Live Captions”. Teoreticky by po ďalšej zmene identity značky mohol Google predstaviť nejaké pozoruhodné novinky spolu s Androidom 14. Android logo vídame na zapínacích obrazovkách telefónov spolu s textom “Powered by android”. Tento rok by sme sa teda mali dočkať drobnej zmeny aj tu.

História loga Androidu, nové logo Android
História loga Androidu – Vľavo: 2008 | V strede: 2019 | Vpravo: 2014 | Zdroj: 9To5Google.com
Náš tip
Glyph Composer: Editor “svetelných zvonení” pre smartfóny Nothing Phone
28.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+