MojAndroid

Google plánuje v ďalšej generácii Androidu opúť veľké zmeny. Niektoré informácie naznačujú, že sa po prvýkrát dočkáme prostredia bez appdraweru, teda menu s aplikáciami, no a veľká zmena sa zrejme bude odohrávať aj v notifikačnej lište. Tá by mala priniesť nový dizajn, ktorý bude praktickejší a používateľovi umožní ovládať hneď niekoľko prvkov po prvom potiahnutí prstu z vrchu obrazovky. Musíme sa však priznať, že ak takto bude vyzerať notifikačná lišta v ďalšej verzii Androidu, budeme viac než spokojní.

Na zmenu v notifikačnej lište upozorňuje portál Android Police, ktorý tvrdí, že videl originál novej notifikačnej lišty, no nemôže zdieľať pôvodné screenshoty, a tak vytvorili akýsi mockup toho, ako by malo notifikačné centrum v Androide N vyzerať. Zmeny sú viditeľné už na prvý pohľad – niektoré ikony sa zobrazujú už po prvom stiahnutí lišty, sú menšie a dokonca niektoré z nich môžu byť vraj aj farebné. Po druhom stiahnutí lišty sa klasicky objaví väčšia funkčná ponuka, na ktorú sme zvyknutí už z Androidu 6.0 Marshmallow. Pozrite si porovnanie aktuálnej notifikačnej lišty a mockupu s dizajnom Androidu N.

android-n-notifikacie-1

Vľavo aktuálna notifikačná lišta, vpravo tá z Androidu N (mockup)

android-n-notifikacie-2

Ako na priložených screenshotoch môžete vidieť, nový Android N prinesie nielen dizajnové, ale aj funkčné zmeny notifikačnej lišty. Tá by dokonca mala ponúkať viacero kariet ikon pre rýchle nastavenia, čomu napovedá indikátor v spodnej časti obrazovky. Viditeľnou zmenou je aj prítomnosť tlačidla Edit v pravom dolnom rohu. Vďaka nemu by ste mali byť schopní upraviť rozmiestnenie ikon priamo z notifikačnej lišty. Podľa slov zahraničných novinárov však ide stále o alpha verziu Androidu N, ktorá môže byť ešte značne zmenená alebo upravená. Nám sa však zatiaľ zmeny voči aktuálnej verzii veľmi pozdávajú. Čo na ne hovoríte vy?

 

Páči sa vám notifikačná lišta z Androidu N?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
1.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+