MojAndroid

Nová verzia operačného systému Android sľubuje pomerne veľké zmeny. Už sme vás informovali o tom, že zo systému možno nadobro zmizne menu s aplikáciami. Teraz sa objavili nové informácie, ktoré naznačujú aj veľké zmeny v menu s nastaveniami. Informácie sú odvodené zo screenshotu systému, ktorý pochádza priamo z príspevku na blogu spoločnosti Google.

Ten totiž zobrazuje nastavenia pripojenia k Bluetooth, no to nie je tá zaujímavá časť. Tou je tlačidlo menu v ľavom hornom rohu, ktoré indikuje, že sa tu ukrýva výsuvné menu. Nie je zrejmé, čo tu nájdeme, no naznačuje to skutočne prevratné zmeny v nastaveniach systému. Je možné, že tu uvidíme podobné nastavenia, alebo toto výsuvné menu úplne nahradí základné zobrazenie nastavení. Takmer s istotou môžeme povedať, že nejde iba o minimálnu estetickú zmenu, keďže na obrázku je vidieť aj menu s tromi bodkami v pravom hornom rohu, ktoré zrejme ukrýva tie možnosti, na ktoré sme zvyknutí.

Android N settings

Detaily zatiaľ ešte známe nie sú, no už teraz sa tešíme na to, čo si pre nás spoločnosť Google pripravila. Nastavenia systému môžu totiž stále pôsobiť trochu neprehľadne a ak sa v nich ešte nevyznáte, zoznámenie s nimi nemusí byť úplne pohodlné. Uvidíme, či sa táto novinka vôbec dostane do niektorej z verejných verzií nového systému, no chválime, že Google myslí aj na tieto detaily a vylepšuje aj tieto časti systému.

Zdroj: Android Police via Phandroid

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+