MojAndroid

Android N, by ešte tento rok mohol zo zoznamu svojich funkcií úplne vyhodiť aplikačné menu, tzv. App Drawer. Ide o menu, kde sa umiestňujú všetky aplikácie a ku dnešnému dňu ho používa väčšina výrobcov smartfónov. Samozrejme, nájdu sa výnimky v podobe čínskych výrobcov Huawei, Xiaomi, Lenovo a ďalších, ktoré aplikačné menu už dávno nepoužívajú. Namiesto toho, ukladajú aplikácie priamo na plochu v podobe ikon alebo priečinkov. O tom, že Google z novej verzie Androidu toto menu úplne odstráni sa objavilo už niekoľko správ a najnovšie to potvrdzujú aj novo predstavené smartfóny Samsung Galaxy S7 a LG G5.

Novinky z MWC sú totižto prvými zariadeniami týchto výrobcov, ktoré App Drawer buď úplne odstraňujú alebo dávajú používateľovi na výber. LG G5 zo svojej nadstavby Androidu Marshmallow menu úplne vyhodil, zatiaľ čo Samsung ho ponechal. V experimentálnom nastavení, dostupným pod názvom “show all apps on home screen” v sekcii v Galaxy Labs, ho však umožňuje tiež vypnúť s tým, že ikony aplikácií sa potom premiestnia práve na plochu. Výrobcovia majú k novým verziám Androidu skorší prístup a je viac než pravdepodobne, že aj takto sa pripravujú na prechod medzi jednotlivými verziami systému. To, že odstránili toto menu, resp. ponúkajú možnosť ho deaktivovať, už nie je náhoda a veríme, že Google v budúcnosti môže toto menu skutočne odstrániť a ísť tak v šľapajách spoločnosti Apple. Tá podobné menu nikdy nepoužívala.

Samozrejme, nemusíte sa hneď báť toho, že aplikačné menu ako také zmizne. Výrobcovia si totižto Android prispôsobujú podľa seba a pokiaľ bude o menu s aplikáciami dostatočne veľký záujem, ostane vo väčšine prípadov tam kde je teraz – viď. Samsung Galaxy S7. V ostatných prípadoch sa budeme musieť uspokojiť s alternatívnymi launchermi.

Náš tip
Nova Launcher je to najlepšie, čo sa mohlo Androidu stať

Čo myslíte vy? Mal by Google menu s aplikáciami odstrániť a premiestniť aplikácie na plochu, alebo ho ponechať tak ako je? Dajte nám vedieť svoj názor v diskusii pod článkom.

Za pozvanie na výstavu MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, MasterCard, Orange a Samsung.

via: androidauthority

22.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+