MojAndroid

Google šokoval verejnosť, keď predstavil vývojársku verziu systému Android N bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia. Nový systém prináša niekoľko vítaných zmien vrátane práce s dvomi aplikáciami súčasne pri rozdelenej obrazovke. Takáto práca je niekedy veľmi vhodná a mnohí používatelia ju ocenia, no samotné zobrazenie aplikácií produktivitu rapídne nezvýši. O to sa môže postarať schopná implementácia ďalších funkcií, ako je napríklad kopírovanie a vkladanie textu jednoduchým potiahnutím a pustením.

Náš tip
Ako sa bude volať Android N? | HLASOVANIE

Presne túto funkciu ponúka nový systém Android N a prácu s dvomi oknami tak posúva na novú úroveň. Presne takáto funkcia v Androide chýbala a sme veľmi radi, že Google pri navrhovaní funkcie Multiwindow nezabudol aj na takúto drobnosť, ktorá možno pre niekoho nič neznamená, no pre iných ľudí bude znamenať revolúciu v tom, ako používajú svoje zariadenie. Funkciu demonštrovanú na videu si môžete pozrieť na tomto odkaze. Ak vám prehliadač video neprehrá, môžete si ho aj stiahnuť a pustiť v prehrávači na vašom zariadení.

Náš tip
TOP 7 najlepších funkcií nového Androidu N

Od uvoľnenia novej verzie Androidu pre vývojárov uplynulo ešte iba niekoľko dní, a tak je veľmi pravdepodobné, že postupne budú objavované ďalšie zaujímavé novinky, ktoré Google vyslovene nespomenul. Veríme, že mnohé z nich budú aspoň také užitočné, ako táto najnovšia.

Zdroj: Zachary Kew-Denniss (Google+) via The Verge

11.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+