MojAndroid

Google už pri Androide M, teda Androide 5.x Marshmallow, uviedol developer preview edíciu systému. Tá je určená najmä pre vývojárov, ktorí na nej môžu testovať nové verzie svojich aplikácií a hier, ktoré majú byť prispôsobené pre prichádzajúci Android, no veľmi často si tento systém inštalujú samotní používatelia, aby zistili, čo je v ňom nové. Doteraz boli DP verzie Androidu dostupné len na Nexus zariadenia, no v HTML kóde na stránke Androidu N sa našla v sekcii kódu “Čo je nové (What’s New)” hláška o tom, že Android N Developer Preview bude možno už čoskoro podporovať aj iné OEM zariadenia, ako Nexusy.

android-n-preview-OEM

Náš tip
Prvé dni s Android N – aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy | TEST

Táto informácia indikuje, že Google by mohol začať vytvárať akési natívne ROM s čistým Androidom aj pre zariadenia, ktoré sa inak predávajú s nadstavbou niektorého z výrobcov. Android N Developer Preview by tak mohol byčť dostupný napríklad pre Samsung, Sony či Huawei zariadenia. Hoci zatiaľ nepoznáme žiadne detaily tejto novinky, rozhodne nás to potešilo. Nechceli by ste si nový Android N vyskúšať na svojom zariadení aj vy?

Zdroj: AndroidCentral

 

7.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+