MojAndroid

Len minulý týždeň Google odstránil z Marketu desiatky škodlivých aplikácií a už sa objavila ďalšia hrozba s názvom “DroidKungFu”. Tieto správy prišli zo študentského blogu v North Carolina. V diskusii sa hovorilo o tom, že nový malware DroidKungFu pracuje na rovnakom princípe ako DroidDream (malware, ktorý sa objavil pred týždňom), ale je vyvinutý tak, aby obišiel ochranu antivírusových programov ako Lookout.

Podľa nich, malware nainštaluje tzv. zadné dvierka, ktoré umožnia útočníkovi získať plnú kontrolu nad telefónom. Touto cestou sú všetky dáta nakazeného smartfónu vystavené nebezpečenstvu a dokonca horšie. Hackeri môžu z vášho mobilu vykonávať akékoľvek operácie – posielať SMS, volať, vymazať vaše kontakty atď. Podľa informácií, ktoré sú dostupné sa však tento malware na Android Markete zatiaľ neobjavil a jeho zdrojom sú najme markety tretích strán a čínske stránky. Dávajte si preto pozor, čo sťahujete a používajte len dôveryhodné zdroje aplikácií.

Zdroj: androidcommunity.com

8.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+