MojAndroid

Predstaviteľ spoločnosti Google Alex Ruiz pred niekoľkými minútami zverejnil na sociálnej sieti Google+ fotografiu novej sochy pred sídlom spoločnosti Google, na ktorej je postavička zeleného robota objímajúca cukrík Marshmallow. Oficiálny názov novej verzie systému Android je tak konečne známy a môžu sa skončiť dlhé debaty o tom, ako Google nazve svoj najnovší mobilný operačný systém.

ap_resize

Okrem toho už vieme aj to, že systém ponesie číselné označenie 6.0. Google totiž zverejnil pre vývojárov nové SDK práve s týmto označením a nabáda ich k tomu, aby svoje aplikácie pripravili čo najrýchlejšie. Vďaka tomu bude pri prvotnom predstavení systému širokej verejnosti k dispozícii väčšie množstvo aktualizovaných aplikácií, ktoré budú čerpať výhody nového systému, alebo aspoň budú dobre optimalizované. Nižšie nájdete ešte aj video s celým historickým vývojom označení systému Android až po najaktuálnejšiu verziu Marshmallow.

Zdroj: Google+, Android Developers via Android Police, engadget

17.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+