MojAndroid

Android L je jednou z najväčších aktualizácii tohto OS za posledné roky. Dočkali sme sa upraveného používateľského prostredia, ako aj predstavenia nového dizajnového jazyka pre aplikácie. Na konferencii nechýbal ani najnovší Android pre hodinky, TV, či automobily. Google však nestihol spomenúť niektoré skryté funkcie. Niektoré z nich sme vám predstavili v článku Novinky v systéme Android L, ktoré Google nespomenul, iné ostávajú stále v úzadí a odhaľujú sa verejnosti postupne. Jednou z nich je aj nové API pre fotoaparát.

Novinka má pomôcť developerom s tvorbou aplikácií pre obsluhu fotoaparátu, ktoré budú oveľa rýchlejšie a pokročilejšie ako kedykoľvek predtým. Nové API umožní vytvárať fotografie vo formáte DNG (podobný RAW) a riadiť expozičný čas, čo doteraz Android natívne nepodporoval. Navyše, umožní vývojárom používať aj tzv. color correction maticu, ku ktorej mali doteraz prístup len výrobcovia zariadení. Výhodou nového API je, že fotografia nie je spracovávaná v niekoľkých vrstvách, ale už obsahuje všetky potrebné informácie. To umožnilo Googlu niekoľkonásobné zrýchlenie fotoaparátu, ktorý na Nexuse 5 dokáže vytvoriť až 30 snímkov za jednu sekundu (v staršej verzii API to boli 3 snímky za sekundu).

The-ground-breaking-new-Camera2-in-Android-L (1)

Zdroj: phonearena

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+