MojAndroid

V dnešnej sviatočnej Obednej prestávke si predstavíme vydarenú hru od mladého brnenského vývojárskeho štúdia Aldagames, ktorí majú v Google Play svoju prvotinu – logickú hru Zachraň sneka, alebo po slovensky Zachráň slimáka.

Zachraň šneka

Ako napovedá názov, hlavným hrdinom hry je sympatický slimák s veľkými očami, na ktorého v jeho okolí číha množstvo nástrah a nebezpečenstiev. Môžu to byť padajúce kamene, páliace slnko či ostré pripináčiky. Hráčovou úlohou je slimáčika pred týmito nepriaznivými vplyvmi prostredia ochrániť. Dá sa to dosiahnuť buď vytvorením bariéry z okolitých predmetov, alebo jeho „odstrčením“ do bezpečného úkrytu. Samozrejme, nie je možné odstrčiť ho priamo, je potrebné pouvažovať nad vhodným využitím predmetov v okolí a ich špeciálnych vlastností. Počas hrania je vhodné v každom leveli pozbierať tri hviezdy a prihliadať aj na čas, od ktorého bude závisieť výsledné hodnotenie.

Grafika hry je ručne kreslená a veľmi sympatická. Je vidieť, že autori si na nej dali fakt záležať a napríklad úvodný obrázok pri nahrávaní hry pôsobí až umeleckým dojmom. Nezaostávajú ani podarené zvukové efekty a bonusom sú vtipné „hlášky“ slimáka. Hra má 24 levelov ktoré sú rozčlenené do troch stupňov obtiažnosti, pričom každý level je svojím spôsobom originálny, vo vyšších pribúdajú nové predmety a nudiť sa určite nebudete. Správne nastavená je aj obtiažnosť, ktorá sa postupne zvyšuje, ale s trochou logiky a uvažovania sa každý level nakoniec dá prejsť. Hra obsahuje reklamu, tá sa však zobrazuje len v hlavnom menu a medzi levelmi, počas hrania hráča nijako neobťažuje.

Zachraň šneka je hra skutočne nevšedná nielen hlavným hrdinom, ale aj hernými princípmi, ktoré sú originálne a zároveň veľmi vydarené. Skutočne to nepíšeme iba preto, že by sme chceli vývojárom spraviť „promo“, Zachraň šneka je naozaj skvelá hra, pôsobí veľmi profesionálnym dojmom a patrí k tým najlepším logickým, ktoré sme v poslednom období testovali. Jej výhodou je tiež skutočnosť, že je vhodná pre dospelých, rovnako ako aj pre deti.

Táto logická hra je ďalším potvrdením skutočnosti, že v Čechách, na Morave a Slovensku máme šikovných programátorov so schopnosťami vytvoriť hru, ktorá znesie aj náročné medzinárodné kritériá. Ak teda máte radi kvalitné logické hry, Zachraň šneka vám jednoznačne odporúčame.

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma

5.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+