MojAndroid

Ako zrejme mnohí postrehli, názov tejto hry je slovnou hračkou, ktorá odkazuje na známy akčný sci-fi film z 90. rokov minulého storočia, resp. aj jeho „remake“ z roku 2012. Obsahom hry samotnej je však vojna a boj o posledné zásoby ropy. Hlavnú úlohu v tomto boji samozrejme zohráte vy:-)

Total Recoil

Na začiatku hry nechýba krátke uvedenie do príbehu: vojna pohltila celý svet, zásoby palív sa minuli a to málo, čo ešte zostáva, je v rukách hrabivých nadnárodných spoločností. Najväčšia z nich, Glocobo, vytvorila veľkú armádu legionárov, pomocou ktorých chce krvavo presadzovať svoje záujmy. Vašou úlohou bude postaviť sa im so zbraňou v ruke a prebojovať sa až k najvyššiemu šéfovi tejto ničomnej organizácie.

Total Recoil je akčná hra z pohľadu tretej osoby a z nadhľadu, čím trochu pripomína napríklad známy Gun Bros. Podobné je aj ovládanie, ktoré je realizované prostredníctvom dvoch virtuálnych joystickov – ľavý slúži na pohyb ovládanej postavy, pravý na určenie smeru streľby. Cieľom je prejsť každý level a zničiť všetkých nepriateľov, na ktorých natrafíte. Ako tvrdia sami autori, v hre platia len dve pravidlá: 1. zabiť všetko, čo sa hýbe 2. zabiť všetko, čo sa nehýbe:-)

K dispozícii je viacero zbraní, hneď v úvodnom leveli si okrem útočnej pušky môžete vyskúšať aj ničivý raketomet alebo ešte ničivejší „ručný kanón“. Neskôr pribudnú ďalšie, napríklad plameňomet, guľomet, alebo granátomet. Po nepriateľoch a zničených prekážkach zostávajú na zemi zlaté mince, ktoré je potrebné zbierať, pretože sa za ne dajú vylepšovať a dokupovať zbrane. Tie sa zídu hlavne s boji s odolnými „bossmi“ v závere každého levelu.

Grafická stránka hry je celkom vydarená, rovnako aj dobre znejúca „dramatická“ hudba, ktorá hru podfarbuje. Istou chybičkou na kráse sú mikrotransakcie, v rámci ktorých autori ponúkajú rôzne sumy zlatých mincí výmenou za reálne peniaze a tiež reklamy na iné hry, ktoré sa občas objavujú. Keďže je však hra v základe zadarmo, nič nebráni aspoň ju vyskúšať a dať jej šancu zaujať vás.

3.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+