MojAndroid

Ak si ešte spomínate na hru Flappy Bird a chceli by ste nájsť nový zdroj frustrácie, máme pre vás horúci tip. Je ním hra Retry, v ktorej jediným opakovaným dotykom ovládate malé lietadielko a musíte sa snažiť doletieť až na koniec levelu.

Retry e Retry g

Nebude to vôbec jednoduché, pretože ak podržíte prst na displeji príliš dlho, lietadlo urobí loop, resp. otočku vo vzduchu. V niektorých prípadoch sa to síce môže hodiť, častejšie však budete musieť využívať krátke dotyky, aby ste svoje lietadielko nasmerovali požadovaným smerom. Musíte sa pritom vyhýbať všetkým prekážkam, pretože lietadlo môžete zničiť nielen nárazom do zeme, ale aj do oblakov. Naopak, na vode môžete bez problémov pristáť a po chvíli sa dokonca aj ponoriť.

Cieľom je v každom leveli doletieť až na koniec, k dispozícii máte aj niekoľko medzipristátí, kde si hru môžete uložiť, ak na to obetujete zlatú mincu. Tie môžete zbierať v leveloch, alebo ich kúpiť v rámci mikrotransakcií. Hra sa vyznačuje 8-bitovou retro grafikou, príjemnou hudbou a jej autormi sú vývojári z Rovia, hoci nie priamo tí, ktorí vytvorili Angry Birds. Ich výtvor Retry síce nepatrí medzi najľahšie, ale hrá sa predsa len o niečo jednoduchšie ako Flappy Bird, s ktorou však má spoločnú návykovosť. No a ak vás zaujíma, prečo sa táto hra nazýva Retry, skúste si ju zahrať a rýchlo to zistíte:-)

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+