MojAndroid

ShadowGun: Deadzone nepatrí medzi najnovšie herné kúsky, jej nedávna aktualizácia však priniesla možnosť hrať ju okrem mobilných zariadení aj na bežných stolových počítačoch. Tento nový prvok zásadne zmenil hrateľnosť hry, rozhodli sme sa teda venovať jej krátku recenziu, predstaviť ju hráčom, ktorí o nej ešte nepočuli a podeliť sa o dojmy z multiplatformného hrania.

Platformy

Hra bola pôvodne dostupná pre mobilné platformy Android a iOS, pričom hráči z oboch táborov mohli hrať na tých istých serverov. To sa nezmenilo, po novom však pribudla možnosť hrať hru na stolovom počítači, cez Facebook a nedávno bola pridaná podpora aj pre Mac. Tieto zmeny mali na hrateľnosť naozaj veľmi veľký vplyv, ako si povieme neskôr. Verzie pre jednotlivé platformy nájdete na oficiálnej stránke hry, www.madfingergames.com/deadzone.

Hlavné menu a príprava na hru

ShadowGun: Deadzone vychádza z pôvodnej hry ShadowGun, vydanej pre mobilné zariadenia a je čisto multiplayerovou záležitosťou, mód jedného hráča v nej neexistuje. Prvým krokom je vytvorenie herného účtu, vďaka ktorému sa vaše dosiahnuté výsledky a úspechy budú ukladať do cloudu a prípadne synchronizovať aj s inými zariadeniami, ak chcete hrávať Deadzone na viacerých prístrojoch.  Je pritom možné vytvoriť si vlastný účet, prihlásiť sa cez Facebook, alebo aj spustiť rýchlu hru ako hosť. Ak hru hráte prvýkrát, je vhodné nevynechať tútoriál, ktorý vám vysvetlí všetko potrebné.

ShadowGun Deadzone

V hlavnom menu je dôležitých osem ikon po bokoch obrazovky.  Game spúšťa samotnú hru, predtým je však potrebné vybaviť sa potrebným výstrojom a výzbrojou, na čo slúži druhá ikona, Equip.  Tu vašej postave pridelíte zbrane a ďalšie predmety, ako granáty, lekárničky a podobne, ktoré ukladáte do jednotlivých slotov. Postavu môžete aj vizuálne upravovať, tieto tzv. skiny a rôzne pokrývky hlavy, ktoré navyše chránia pred strelou do hlavy, je potrebné osobitne si zakúpiť. Vylepšiť je možné aj vlastnosti postavy pomocou tzv. perkov, teda pridať jej viac zdravia, či umožniť jej šprint.

Zbrane a výstroj je potrebné vyvinúť, resp. kúpiť si za peniaze, získané v hre. Na to slúži tretia ikona s názvom Research, kde sú všetky veci rozdelené do kategórií a okrem zbraní sa tu tá získať najrôznejší iný materiál. Zbrane sa po zakúpení dajú aj ďalej vylepšovať, bohužiaľ, všetko stojí nemálo peňazí, alebo zlata. Samozrejme, nie všetky zbrane sú dostupné okamžite, ale postupne sa odomykajú na základe úrovne, ktorú má vaša postava.

Pod ďalšou ikonkou, Shop, nájdeme všetko, čo sa nedá vyvinúť, ale musí sa to kúpiť, ako napr. spomínané skiny. Na druhej strane displeja v Options sú združené všetky nastavenia, v Casine sa dajú minúť žetóny, ktoré dostanete za pravidelné každodenné návraty do hry, pričom vyhrať sa dajú cenné zlaté tehličky. Tie môžete získať aj inštaláciou aplikácií, združených v kolónke Free Gold, prípadne si nejaké priamo kúpiť mikrotransakciami za reálne peniaze – Buy Gold. Za zlato sa okrem iného dá aktivovať Premium účet, vďaka ktorému budete v zápasoch získavať viac peňazí a skúseností.

Zvyšok článku si môžete prečítať v aktuálnom čísle Android Magazínu, v ktorom však nájdete ešte oveľa viac zaujímavých tém, článkov a rozhovorov.

Článok nájdete v septembrovom vydaní časopisu Android Magazín na 35. strane

>>> Stiahnite si PDF – Android Magazín September 2013  <<<

Aplikácia Android Magazín je dostupná na Play Store aktuálne len pre Android tablety vo verzii 3.0 a vyššie. Pre správne spustenie aplikácie je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Adobe AIR. Aplikácia Android Magazín beží na platforme Coverpage od spoločnosti MONOGRAM Interactive.

11.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+