MojAndroid

Slovenské vývojárske štúdio Geardice, ktoré poznáme najmä pre hru Fluffy Ball zverejnilo novú Android hru so známym názvom Maľované krížovky. Z názvu jasne vyplýva, že sa jedná o tradičnú hru, ktorú všetci poznáme z novín, časopisov alebo špecializovaných médií pre hlavolamy. Teraz si ju však môžete zahrať aj na svojom Android zariadení a to zadarmo.

Maľované_krížovky_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play

Ak nepoznáte maľované krížovky, jedná sa o logické hlavolamy, pri ktorých je okolo mriežky, teda hracej plochy umiestnená legenda s číslami a pomocou nich sa vytvorí obrázok. Každé číslo v legende určuje počet za sebou nasledujúcich štvorčekov, ktoré treba označiť. Medzi jednotlivými číslami je vždy minimálne jeden prázdny štvorček. Hra ponúka celkovo 130 úrovní a tri typy veľkosti – malé, stredné a veľké. Pri tých najväčších je však ovládanie obtiažne, najmä ak bude hráč používať zariadenie s menším displejom.

Maľované_krížovky_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play Maľované_krížovky_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play Maľované_krížovky_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play

Používateľské prostredie je jednoduché, minimalistické a zrozumiteľné. Hra ničím nezdržuje, hneď pri spustení sa zobrazí ponuka úrovní a jedným dotykom môžete začať hrať. Čo mi však počas krátkeho testovania prekážalo, bola absencia aspoň krátkych tipov pre hráčov, ktorí nie sú oboznámení s pravidlami hlavolamu. Maľované krížovky pre Android však odporúčam každému fanúšikovi, jedná sa skvelú zábavku a myslím, že uspokojí väčšinu hráčov. Hru si môžete stiahnuť z Google Play kliknutím na nižšie uvedený widget.

28.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+