MojAndroid

Na našej stránke zvykneme relatívne často písať o tzv. tower defense hrách, keďže sa jedná o celkom obľúbený a rozšírený žáner. Naposledy sme vás informovali o hre Kingdom Rush, ktorej sme dokonca venovali celú recenziu. Dnes si priblížime hru, ktorá by sa tiež mohla nazývať tower defense, od klasických hier tohto žánru sa však líši.

Last Defender

V hre Last Defender ste v úlohe posledného obrancu mesta, všetci ostatní bojovníci padli a zostali ste len vy, aby ste ubránili svoju rodinu, ľudí a svoj holý život pred nepriateľmi. Tými sú orkovia a zombie, ktorí sa snažia dobyť vaše mesto (resp. autori uvádzajú, že sú to zombie, v skutočnosti vyzerajú ako „čistokrvní“ kostlivci:-)

Nepriatelia prichádzajú z pravej strany, niektorí dokonca prilietajú na balónoch, vaša postava stojí na veži na ľavom okraji obrazovky. Na obranu máte k dispozícii luk, pušku a obrovské kamene, ktoré sa dajú z veže zhodiť na nepriateľov. Bohužiaľ, obnovenie každej zbrane po použití istý čas trvá. Zatiaľ čo luk je pripravený na opätovné použitie takmer okamžite, u pušky to trvá dlhšie a u kameňov ešte viac, takže ich treba používať s rozmyslom a uvážlivo. V krajných situáciách pomôže ikona s presýpacími hodinami pod ikonami zbraní, ktorá ich obnovovanie o podstatný čas skráti. K dispozícii máte aj pasce, ktoré môžete nastražiť v smere príchodu nepriateľov a vo vyšších leveloch sa dá privolať aj ohnivý drak a kamenný muž, ktorí vám pomôžu.

Hra obsahuje tri stupne obtiažnosti a 50 rozličných levelov. Obtiažnosť je nastavená správne a hra nie je ani príliš ľahká, ani veľmi ťažká. Grafika a animácie zodpovedajú žánru hry a vyzdvihnúť musíme hlavne dramatickú hudbu, ktorá skvele podfarbuje atmosféru. Ovládanie je jednoduché, kliknutím na niektorú z ikon sa vyberie zbraň, alebo pasca, kliknutím na nepriateľa vystrelíte jeho smerom. Zostáva dodať, že hra je zadarmo, bez mikrotransakcií a reklamy sa počas hrania nezobrazujú.

10.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+