MojAndroid

V dnešnej predvíkendovej Obednej prestávke si predstavíme jednoduchú hru, ktorej predlohou bolo video, uverejnené na portáli Youtube. Hra Kiwi! bola totiž inšpirovaná počítačovou animáciou, ktorú v roku 2006 vytvoril newyorský študent Dony Permedi a na spomínanom portáli sa stala obrovským hitom s viac než 34 miliónmi pozretí. Ako uvádzajú autori hneď na začiatku, hra je poctou autorovi a jeho trojminútovému dielu, ktoré sa na Youtube stalo fenoménom. Ak ste ho ešte nikdy nevideli, odporúčame vám ho zhliadnuť, rozhodne stojí za to a navyše vás skvele uvedie do hry.

Tá je založená na známom hernom engine Unity a jedná sa o typ tzv. endless runner.  To znamená, že hráč ovláda postavu, ktorou vie hýbať do strán a vyhýbať sa prekážkam, ale nemôže priamo ovplyvniť jej beh, alebo zastaviť. Typickým príkladom je známy hit Temple Run.

Kiwi! - the game

Kiwi! ponúka podobné zobrazenie z pohľadu tretej osoby, pričom však umožňuje hráčovi presúvanie sa až medzi tromi horizontálnymi a dvomi vertikálnymi líniami. Presúvanie sa realizuje ťahom prsta po displeji v príslušnom smere. Je potrebné vyhýbať sa všetkým prekážkam, zbierať hviezdy, rôzne bonusy a samozrejme, dostať sa čo najďalej. Rýchlosť hry sa postupne zvyšuje a prekážok pribúda, takže to nebude až také jednoduché, ako sa zdá.

Kiwi! – the game je skutočne dôstojnou poctou dojímavému videu o vtákovi Kivi, ktorý si splnil svoj životný sen. Hra je zadarmo a neobsahuje žiadne reklamy ani mikrotransakcie, čo je v dnešnej dobe u mobilných hier výnimočné.

31.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+