MojAndroid

V tejto hre budete ovládať netradičného herného hrdinu – je ním Charlie Hop, figúrka v tvare kocky s cylindrom na hlave a obrovskými fúzmi. Jeho úlohou je nájsť cestu nebezpečným svetom, zachrániť svojich príbuzných a nájsť ukryté rodinné tajomstvo, umožňujúce rast nádherných veľkých fúzov, ktorými sa jeho predkovia pýšili celé generácie. Nuž, námet je to skutočne netradičný, ale o to zábavnejšia a chytľavejšia je samotná hra.

Charlie Hop

Hneď na začiatku vás v hlavnom menu uvíta skvelá retro hudba, ako vystrihnutá z tridsiatych rokov. Možností tu skutočne nie je veľa, jedine začať hru, vypnúť zvuky, alebo odísť z aplikácie. Nasleduje jednoduché intro, ktoré vám ukáže Charlieho, ako si prezerá obrazy svojich predkov s obrovskými fúzmi a je smutný, že tie jeho sa im veľkosťou ani len nepribližujú.

Cieľom hry je v každom leveli nájsť východ z miestnosti a podľa možností pozbierať všetky tri hviezdičky, ktoré sa v nej nachádzajú. Charlie sa ovláda tromi výraznými šípkami na obrazovke, po ich stlačení sa pohybuje smerom doprava, doľava, alebo vyskočí. To by samo osebe bolo dosť jednoduché a možno aj trochu nudné, ale autori pridali nový originálny prvok, ktorý hru výrazne obohacuje. Potiahnutím prsta po displeji smerom doprava, alebo doľava totiž celú miestnosť otočíte o 90 stupňov. Charlie následne padne smerom dole a môže sa tak dostať na inak neprístupné miesta. Rotovanie je možné použiť aj opakovane a má vplyv aj na mnohé iné predmety, ktoré sa v miestnostiach nachádzajú.

Vo vyšších leveloch pribúdajú rôzne mechanizmy a prekážky, napríklad nebezpečné ostne, na ktoré môže Charlie po otočení miestnosti padnúť a celý level potom treba hrať odznova. Prekážky sú postupne čoraz náročnejšie, môžu byť pohyblivé, rotujúce, prípadne sa hompáľajú v tom smere, ktorým je miestnosť práve natočená. Aby ste ich prekonali, treba niekedy pohyby kombinovať – napríklad vyskočiť do vzduchu a súčasne otočiť miestnosťou. Výhodou je rýchlosť hrania, jeden level sa dá prejsť od polminúty do pár minút, takže na hranie sa dá využiť skutočne každá chvíľka.

Charlie Hop je skvelou hrou s naozaj netradičným námetom a originálnym ovládaním. Ak máte radi logické hry a hľadáte nejakú výnimočnú, Charlieho vám jednoznačne odporúčame. Je zadarmo, neobsahuje mikrostransakcie a jediným malým negatívom je reklamný pruh, zobrazujúci sa počas hrania.

Verzia: 1.2
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

24.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+