MojAndroid

V dnešnej Obednej prestávke si predstavíme hru s jednoduchým ovládaním a ľahko pochopiteľnými hernými princípmi, ktoré si rýchlo osvoja aj deti. Bouncy Bill Monster Smasher Edition je však natoľko zábavná a chytľavá, že nudiť by sa pri nej nemali ani dospelí.

Bouncy Bill Monster Smasher Edition

Bouncy Bill je roztomilá štylizovaná korytnačka a vystupuje ako hlavný hrdina viacerých hier pre Android, ktorých tvorcom je herné štúdio Playscape. Ich ďalším počinom je hra Monster Smasher, o ktorej sme v Obednej prestávke už písali. No a práve hrdinovia týchto dvoch hier sa stretli v dnešnej recenzovanej hre.

Bouncy Bill Monster Smasher Edition je vo svojej podstate logická plošinová hra. Ovládate v nej spomínanú malú korytnačku Bouncy Billa, ktorého úlohou je v každom leveli oslobodiť z klietky svojho kamaráta Muncha. Aby to mohol urobiť, musí k nemu doskákať po rôznych plošinách, ktoré môžu byť statické, pohyblivé, prípadne majú rôzne špeciálne vlastnosti, ktoré je potrebné vhodným spôsobom využiť. Nechýbajú samozrejme ani rôzne pasce a nástrahy, ktoré môžu Bouncy Billa zabiť, takže je potrebné mať sa na pozore.

Bouncy Bill dokáže skákať iba rovno hore, na pohyb do strán musí využiť pohyblivé plošiny, pružiny, ktoré ho odmrštia a podobné zariadenia. Celé ovládanie je vďaka tomu maximálne jednoduché a realizuje sa jediným dotykom na displej, po ktorom Bouncy Bill vyskočí. Ak prst na displeji chvíľu podržíte, vyskočí o niečo vyššie. Vyzerá to síce primitívne a jednoducho a prvé levely také aj naozaj sú, ale postupne sa obtiažnosť hry zvyšuje. Úrovne sú čoraz členitejšie a je treba naozaj pouvažovať, ako využiť jednotlivé plošiny, aby ste sa k uväznenému Munchovi dostali.

Bouncy Bill Monster Smasher Edition je milá hra s peknou animáciou, príjemnou hudbou a milými zvukovými efektmi. Je zadarmo a jediná mikrotransakcia, ktorú sme v nej našli, je odomknutie verzie bez reklám za 1,67 eura. Tie sa však zobrazujú len medzi jednotlivými levelmi, takže pri hraní neprekáža žiadny reklamný pruh. Ak máte radi logické plošinové hry, táto hra by určite nemala ujsť vašej pozornosti.

 

17.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+