MojAndroid

Dnes sme si v našom seriáli Android Duel pripravili porovnanie dvoch tabletov so štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 3, od výrobcov Asus a Acer. V súboji sme proti sebe postavili Iconia Tab A510 a Transformer Pad 300.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a úložný priestor
  3. časť: Operačný systém, multimédiá
  4. časť: Konektivita,výdrž batérie a záver

Konštrukcia

Konštrukcia obidvoch tabletov je na vysokej úrovni. Ako výrobný materiál bol v obidvoch prípadoch použitý plast a prednú stranu chráni proti poškriabaniu odolné sklo.

Rozmery sú pri obidvoch modeloch navzájom porovnateľné, no pri Aceri predsa len o trochu kompaktnejšie. Iconia Tab A510 je síce o 0,3mm hrubšia, no z praktického hľadiska je takýto rozdiel zanedbateľný. Citeľnejší je rozdiel vo váhe zariadení – tu je to 680g pri Aceri VS 635g pri Asuse.

Čo sa konektorovej výbavy týka, mame tu pomerne vyrovnaný súboj. Acer má však jednú nespornú výhodu a tou je integrácia micro USB konektora. Pomocou neho môžete tablet nie len nabíjať, ale cez dodávanú redukciu aj pripojiť externé periférie, ako klávesnicu, myš alebo disk. Asus touto možnosťou tiež disponuje, no musíte si dokúpiť špeciálnu redukciu.

Hodnotenie: Pohodlie pri nosení je pri tablete tiež jedným z dôležitých faktorov. O niečo ľahší Transformer Pad 300 si nás v tomto ohľade získal viac. Obidve zariadenia však ponúkajú kvalitné dielenské spracovanie a pekný dizajn.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a úložný priestor
  3. časť: Operačný systém, multimédiá
  4. časť: Konektivita,výdrž batérie a záver
21.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+