MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Dnes pokračujeme aplikáciou Karty – Vernostné, zľavové, letáky, zľavy a akcie.

Karty - Einkaufsassistentin
Karty - Einkaufsassistentin
Developer: Casperise
Price: Free
  • Karty - Einkaufsassistentin Screenshot
  • Karty - Einkaufsassistentin Screenshot
  • Karty - Einkaufsassistentin Screenshot
  • Karty - Einkaufsassistentin Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Jednoduchých aplikácií na ukladanie kariet je veľa, ale pri každej nám niečo chýbalo, alebo naopak bolo niečo navyše. Niekde chýbala možnosť prispôsobiť si rozhranie, niekde je vynútená registrácia, alebo povolenie GPS. Inde bolo príliš veľa reklám. Preto sme si povedali, že si spravíme aplikáciu podľa nás. Čo je asi najdôležitejšie, chceme vytvoriť aplikáciu, ktorá by bola personalizovaným asistentom pri nakupovaní, nie len nástrojom na ukladanie kariet.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Dvaja programátori, grafička (UI/UX) a pomocná sila pre spracovanie dát. Nikto ale nepracuje na aplikácií fulltime, na aplikácií pracujeme popri iných povinnostiach alebo projektoch.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Aplikácia bola primárne vytvorená pre iOS, následne pre Android, ktorý ale zaostával. Preto sme sa rozhodli na jar 2020 zjednotiť technológiu a spraviť zásadný redesign, aby obe platformy boli na tom rovnako. Vývoju sa venujeme necelé dva roky. Nová verzia s novým designom nezabrala viac ako dva mesiace čistého vývoja.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Už teraz vidíme, že ostať len na Slovensku nemá zmysel. Ale chceme napredovať postupne, preto zatiaľ ostávame sústredený len na Slovensko resp. hľadanie partnerov na Slovensku.

Aké máte plány do budúcna?

Plánov máme veľa. Prioritne doťahujeme redesign a prechod na novú technológiu. Chceli by sme pomôcť v súčasnej situácií hlavne zasiahnutým podnikom, preto aktuálne dokončujeme možnosti spojené s vernostnými programami a kupónmi. Veríme, že tie by mali pomáhať vytvárať, udržať alebo posilniť lojalitu zákazníkov aj za tých nepríjemných okolností, ktoré sú okolo nás. Ďalej v poradí je rozšírenie aplikácií o ukladanie iných dokladov ako sú len vernostné karty a pridanie možnosti sledovania zásielok.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Karty – Vernostné, zľavové, letáky, zľavy a akcie je nominovaná v kategórii Nakupovanie a predaj. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

  • Bazar.sk
  • Blyss
  • Darujem za odvoz
  • Dráčik
  • getFarmer
  • Kimbino – Aktuálne letáky, katalógy a zľavy

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

9.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+