MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Dnes pokračujeme hrou Train Station 2.

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

V čase, keď sme sa v Pixel Federation rozhodovali, čo bude náš ďalší projekt, bola Train Station naša najúspešnejšia hra. Narážala už ale na limity technológie, v ktorej bola urobená. Takže urobiť jej pokračovanie, len s použitím nových technológii bola logická voľba.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Na vývoji hry sa priamo podieľa 18 ľudí. Nepriamo na ostatných oddeleniach ako community management, marketing a zabezpečenie kvality asi ďalších 10.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Vývoj od začiatku produkcie do vydania Open Beta verzie trval 10 mesiacov. Keďže na základe feedbacku hráčov sme robili dosť zmien, do global release to bolo ďalších 10.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Herný priemysel je v tomto špecifický, keďže asi len 1% našich príjmov je zo Slovenska.

Aké máte plány do budúcna?

Ako firma, máme jeden ďalší projekt už v produkcii a niekoľko ďalších prototypov sa rieši na našom R&D oddelení. Ako projekt by sme sa radi stali firemnou jednotkou, bez toho, aby čísla momentálne najlepšie zarábajúceho projektu klesali. To je dosť ambiciózny cieľ, takže máme čo robiť.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Train Station 2 je nominovaná v kategórii Hry. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

  • Backyard Pilot
  • Cesty Mladého Corgoňa
  • Cube Life: Island Survival
  • Merge Poker – Solitaire Game
  • Vegetables Sharks AR

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

18.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+