MojAndroid

Piaty ročník národnej súťaže o najlepšie Android aplikácie sa pomaly chýli k svojmu záveru a my sa čoskoro dozvieme výsledky hlasovania. Do súťaže sa už tradične zapojilo množstvo kvalitných titulov, ktoré bojovali o prvenstvo medzi odbornou porotou aj verejnosťou. V našom dnešnom výbere sa môžete pozrieť na krátky prierez tých najlepších aplikácií, ktoré sa v tohtoročnom Android Code objavili. Celkových víťazov súťaže zverejníme už čoskoro.

A tu sú shortlisty podľa kategórií:

Slovenské aplikácie

Hopin

Ak ste obyvateľom niektorého z väčších miest, zrejme tiež poznáte ten pocit, keď sa potrebujete presunúť z bodu A do bodu B – a to čo najrýchlejšie. V prípade plnej vyťaženosti taxislužieb ale zistíte, že ste paralyzovaný a z neľahkej situácie sa len tak nedostanete. Všetko to môže zmeniť aplikácia Hopin, najrýchlejšia taxislužba na Slovensku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

iMeteo.sk Počasie

Aplikácia iMeteo.sk Počasie prináša aktuálne informácie o počasí na dosah vášho smartfónu. Aplikácia ponúka presné informácie o aktuálnom počasí, ale aj o tom, ako sa bude vyvíjať v nasledovných hodinách alebo dňoch. Nechýbajú informácie o zrážkach, poveternostných podmienkach, či aktuality zo Slovenska aj zo sveta. Nájdete tu tiež výstražné informácie pre územie Slovenska, ktoré sú vyhotovované meteorológom.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Legendarium

Slovenská hra o histórii Slovenska? Prečo nie? Práve titul Legendarium vám priblíži čo-to z histórie, z čias mnícha Cypriána, respektíve iných významných osobností. Dozviete sa tu ako a prečo ušiel Móric Beňovský z veže Ľubovnianskeho hradu, ale hra vám pripomenie aj 10 ďalších legiend a miest v Prešovskom kraji.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Onee

Jazykové kurzy sú častokrát drahé, zdĺhavé a v neposlednom rade aj nudné. Ak sa ale chcete dorozumieť v zahraničí, cudzí jazyk by ste ignorovať rozhodne nemali. Pre tých, ktorí sa neradi vzdelávajú v preplnených učebniach, je tu pohodlnejšie riešenie. Ním môže byť práve aplikácia Onee, ktorá ponúka veľmi slušný základ na to, aby ste sa pomocou nej dokázali ľahko naučiť vytúžený cudzí jazyk.

Verzia: 1.0.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.22
Aktuálna cena: Zdarma

Brandované/firemné aplikácie

eVýsledky

Ak vám svet športu nie je cudzí a vy by ste výsledky, respektíve tabuľkové postavenie svojich obľúbených klubov chceli mať vždy dostupné, potom by aplikácia eVýsledky rozhodne nemala chýbať vo vašom Android zariadení. Okrem iného tu nájdete taktiež množstvo zaujímavých štatistík z rôznych športov a podstatných športových udalostí.

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

ČSOB SmartBanking SK

Pri našom ďalšom titule musíme hneď na úvod zdôrazniť, že kvalitatívne za svojím konkurentom z Tatra banky nijako nezaostáva. Práve naopak, kvalitne spracované internetové bankovníctvo zabalené do krásneho šatu aplikácie SmartBanking svojho soka v niektorých oblastiach pokojne aj predbehne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra Banka

Tatra Banka by mohla byť na Slovensku v oblasti bankovníctva skutočným vzorom. Minimálne teda v oblasti starostlivosti o zákazníka a komunikácie s ním. Obľúbený bankový subjekt totiž do obchodu Play uvoľnil svoju do detailov prepracovanú aplikáciu, vďaka ktorej teraz jeho zákazníci nebudú musieť zájsť s každým problémom na pobočku a užijú si aj mnoho ďalších výhod. Ak ste zákazníkom Tatra banky a jej najnovšiu aplikáciu ešte nemáte, so stiahnutím rozhodne neváhajte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zlaté Mapy

Na cesty sa môžete vydať aj so slovenskou offline navigáciou Zlaté Mapy. Navigácia ponúka úplne zadarmo mapové podklady Slovenska a Čiech, pričom pri jej používaní nie je nutné internetové pripojenie. Priamo v aplikácii môžete vyhľadávať miesta, vrátane firiem a prevádzok. Zlaté Mapy – offline GPS navigácia ponúka vysoko kvalitné TomTom mapy, hlasovú navigáciu v slovenskom jazyku, tisíce bodov záujmu, plánovač trás, 3D mapy a veľa iných zaujímavých funkcií.

Svetové aplikácie

ESET Parental Control

Spoločnosť ESET vzbudzuje vo svete mobilných a informačných technológií veľký rešpekt. Výnimku netvorí ani jeho skvelá aplikácia určená pre rodičov, ktorí majú pohyb svojich detí v smartfónoch a na internete radi pod kontrolou. Okrem bežného prezerania aktivity svojich ratolestí im môžete mnohé úkony vďaka šikovnému titulu aj zakázať.

Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma

Hero Panda Bomber

Ďalší, oproti svojim predchodcom rozhodne nie  menej kvalitný titul Hero Panda so sebou prináša legendárneho Bombermana prezlečeného v novom kabáte. Ak ste obľubovali skvelý herný titul známy predovšetkým medzi generáciou skúsenejších hráčov, potom by jeho modernejšia a kvalitnejšia verzia rozhodne nemala uniknúť vašej pozornosti.

Verzia: 1.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.13
Aktuálna cena: Zdarma

Scorabble

Aplikácie Scorabble sa stane akousi vítanou pomôckou medzi hráčmi populárneho Scrabble. Titul totiž počíta body inovatívnym spôsobom, a síce samotná aplikácia dokáže z fotografie hracej plochy určiť polohu jednotlivých písmen a vypočítať tak aj získané skóre. Ak sa vám proces fotenia nepozdáva, nezúfajte. Svoje slová totiž môžete zadávať jednoducho aj na alternatívnej klávesnici.

Medilio

Samotná aplikácia Medilio je zasadená do veľmi pekne spracovaného prostredia, ktoré nijako nevytŕča z davu, no svojou inšpiráciou Material Dizajnom rozhodne neurazí. Ponúka však aj množstvo užitočných funkcií, ktoré zaujmú prakticky všetky vekové kategórie. Tak napríklad, používateľ má možnosť monitorovať svoje príjmy a výdaje kalórií, krvný tlak (hypertension), pulz, váhu, očný tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi, dĺžku, respektíve kvalitu spánku a mnoho iného.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
22.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+