MojAndroid

Nepochybne každý z vás zažil aspoň raz vo svojom živote moment, kedy sa ocitol v cudzej lokalite a jeho navigačné schopnosti zrazu nepostačovali. Častokrát v takýchto prípadoch siahneme po navigácii v smartfóne, avšak tie majú vo veľkej miere jednu nevýhodu – fungujú len online. Toto vás ale pri aplikácii Zlaté Mapy nemusí trápiť, ide totiž o jednu z navigácií, ktoré k svojmu chodu nepotrebujú internetové pripojenie.

Spracovanie máp nebude žiadnou novinkou, ide totiž o kvalitne vypracované 3D cestné prepojenia známe z navigácií TomTom, ktoré sú vhodne doplnené o hlasovú navigáciu v slovenskom jazyku, poteší tiež prítomnosť plánovača trás. Zaujímavosťou je, že ak poznáte názov spoločnosti, kam sa potrebujete dostať, ale nepoznáte jej sídlo, do vyhľadávania stačí jednoducho napísať samotný názov, pričom navigácia vám následne vykreslí ideálnu trasu k zvolenému cieľu.

zlate mapy1 zlate mapy2

Zaujímavými funkciami, ktoré rozhodne stoja za spomenutie, sú tiež asistent radenia do správneho jazdného pruhu, respektíve upozornenie na prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Používateľ si tu tiež môže jednoduchým potiahnutím prsta po displeji vybrať a zmeniť jednu z 3 alternatívnych trás, ktoré systém vypočíta ako najvýhodnejšie.

zlate mapy3 zlate mapy4

Odteraz si nemusíte pamätať ani adresy vašich známych. Stačí, ak ich máte uložené v kontaktoch, odkiaľ si Zlaté mapy „vytiahnú“ podstatné informácie a bez akéhokoľvek zaváhania vás dokážu nasmerovať na požadovanú adresu. Ak túžite tiež po aktuálnych informáciach o cestných radaroch, zápchach a zdržaniach, respektíve podrobnejšie informácie o aktuálnych bodoch, potom by ste rozhodne nemali prehliadnuť prémiovú aplikáciu Zlatých máp, ktorú si môžete zaobstarať prostredníctvom in-app nákupov.

Android Code 2015

Aplikácia Zlaté mapy – Offline navigácia je zaradená do celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska Android Code 2015. Aj tento rok bude odborná porota hodnotiť tie najlepšie aplikácie, ktoré sa u nás objavili. Vývojári tak môžu prezentovať svoje najlepšie práce a projekty a na záver vyhrať zaujímavé ceny. Nechýba ani verejné hlasovanie, v ktorom čitatelia vyberú svoju najobľúbenejšiu slovenskú Android aplikáciu.

26.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+