MojAndroid

Doby, kedy sme sa v neznámom prostredí museli spoliehať na kompasy a papierové mapy sú zrejme nenávratne preč. Okrem navigácií v automobiloch totiž vo svete technológií prerazili aj mapy v smartfónoch, ktoré sa s postupom času stali akousi povinnou výbavou našich inteligentných spoločníkov.

V obchode Play momentálne možno nájsť obrovské množstvo máp, kvalitnejšie aj tých horšie spracovaných. Zorientovať sa vo výbere môže byť relatívne náročné, no a ak ich ešte chcete vhodne dokombinovať so zaujímavou čítačkou, akou je aj GPX Viewer, okruh sa poriadne zúži. Na výber ale stále ostávajú tie najlepšie mapy od Google, navigácia Here, ale aj Mapbox. A pýtate sa načo vám má aplikácia GPX Viewer poslúžiť?

GPX Viewer GPX Viewer1

Táto pomerne jednoduchá aplikácia umožní načítanie trás, ciest a významných bodov z gpx, kml, kmz a loc súborov. Tieto následne zobrazí na rôznych typoch OpenStreetMaps, pričom chýbať nebudú ani detailné informácie o každej trase, ceste a významnom bode. GPX Viewer podporuje tiež zobrazovanie aktuálnej GPS pozície na mape. Túto pozíciu vie dokonca tiež sledovať, čím sa z aplikácie stáva akási jednoduchá navigácia.

GPX Viewer3 GPX Viewer4

Obávať sa nemusíte ani toho, že sa vám GPX Viewer nedostatočne prispôsobí. Ak si totiž potrpíte na jazykové spracovanie, v tejto oblasti si tu rozhodne prídete na svoje. Okrem slovenčiny vás titulom prevedie tiež anglický jazyk, nemčina, francúzština, poľština, ruština, taliančina a španielčina.

Verzia: 1.29
Aktuálna cena: Zdarma

Android Code 2015

Aplikácia GPX Viewer je zaradená do celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska Android Code 2015. Aj tento rok bude odborná porota hodnotiť tie najlepšie aplikácie, ktoré sa u nás objavili. Vývojári tak môžu prezentovať svoje najlepšie práce a projekty a na záver vyhrať zaujímavé ceny. Nechýba ani verejné hlasovanie, v ktorom čitatelia vyberú svoju najobľúbenejšiu slovenskú Android aplikáciu.

29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+