MojAndroid

Spoločne s anketou Orange Android Roka 2013 sme od novembra spustili ďalšiu súťaž. Portál MojAndroid.sk vyhlasuje ďalší ročník súťaže Android Code 2013 – celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Aj tento rok bude odborná porota hodnotiť tie najlepšie aplikácie, ktoré sa u nás objavili. Vývojári tak môžu prezentovať svoje najlepšie práce a projekty a na záver vyhrať zaujímavé ceny. Nechýba ani verejné hlasovanie, v ktorom čitatelia vyberú svoju najobľúbenejšiu slovenskú Android aplikáciu.

Android-code-2013-logo

Prihlasovanie aplikácií

Developeri môžu prihlasovať svoje aplikácie priamo na stránke AndroidCode.sk. Aplikácia musí byť umiestnená na Google Play Store a mať za obdobie posledných 24 mesiacov aktulizáciu. Termín prihlasovania pre aplikácie je od 1. novembra do 30. novembra 2013. Aplikácie budú rozdelené do troch kategórií: slovenské aplikácie, svetové aplikácie (s globálnym potenciálom) a firemné (brandované) aplikácie.

Porota

Porotu tento rok tvoria opäť atraktívni ľudia zo sveta mobilných technológií a úspešní manažéri firiem. Tu je zoznam všetkých porotcov, ktorí vyberú tohtoročných víťazov:

 • Martin Adámek, Android developer a partner inloop
 • Pamela Babuščáková, Tatra banka
 • Richard Hombauer, šéfredaktor Fony.sk a vedúci projektu RIVIEW
 • Michal Chabada, zakladateľ a šéfredaktor, MojAndroid.sk
 • Rasťo Kulich, Country Manager Google Slovensko
 • Pavol Magic, Sygic
 • Michal Pastier, Creative Director, Zaraguza Digital
 • Peter Šebo, AppsRulezz
 • Ivan Štefunko, chairman at Neulogy, a.s.
 • Michal Štencl, CEO Sygic
 • Michal Truban, CEO Websupport.sk a Nicereply.com
 • Rasto Turek, Founder a CEO Synopsi.TV
 • Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak

Porotu si samozrejme postupne ešte bližšie predstavíme a pre developerov si pripravila aj niekoľko tipov a rád ako vytvoriť zaujímavú mobilnú aplikáciu.

Ceny pre víťazov

Tento rok sme si pre najlepších vývojárov pripravili opäť atraktívne ceny. Spoločne máme pripravené výhry v hodnote viac ako 2-tisíc EUR, nechýbajú smartfóny od spoločnosti Samsung: Galaxy S4, Galaxy S4 mini a Galaxy S4 Zoom, navigácie Sygic GPS Navigation a ďalšie hodnotné ceny.

slide-android-developers

 

Verejné hlasovanie

Aj naši čitatelia a Android komunita bude mať možnosť hlasovať a zvoliť si obľúbené aplikácie. Od decembra spustíme verejné hlasovanie a vyhrá aplikácia, ktorá dostane od vás najviac hlasov. Samozrejme, na hlasujúcich čakajú tiež zaujímavé ceny: nový mobil Samsung Galaxy S4 mini a 10x navigácie Sygic GPS Navigation pre celý svet v hodnote 80 EUR.

Partneri ankety

Súťaž Android Code 2013 vznikla aj za podpory týchto partnerov, ktorým ďakujeme za podporu a spoluprácu.

Android-code-2013-partneri

 

TIP: Výsledky z posledných ročníkov súťaže

Na Slovensku vzniká každý rok niekoľko zaujímavých a úspešných aplikácií. Pozrite si výsledky z minulých ročníkov súťaže:

Android Code 2012

Android Code 2011

 

Tipy pre vývojárov

Ak máte záujem programovať vlastné Android aplikácie, určite si prečítajte tieto články:

Alebo si pozrite prezentácie od iných vývojárov a inšpirácie od úspešných ľudí z biznisu:

2.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+