MojAndroid

Pred dvoma týždňami sme na stránku MojAndroid.sk pridali sekciu Android bazár, kde môžete zadarmo inzerovať. Mnohí z našich čitateľov túto možnosť využili, a niekoľkým sa už podarilo svoj Android úspešne predať. Momentálne sa v Android bazáre nachádza 48 inzerátov, čo nás veľmi teší, tak ak hľadáte lacnejší Android telefón, tablet, či príslušenstvo, prípadne viete o niekom, kto by si prišiel na svoje, kliknite na odkaz ANDROID BAZÁR v hornom menu.

Nové údaje o inzeráte

S pribúdajúcim počtom inzerátov je samozrejme dôležité, aby ste sa efektívne dostali práve k tým, ktoré vás zaujímajú. Práve preto sme do formulára pre pridávanie nového inzerátu pridali nasledujúce políčka:

  • typ tovaru (telefón, tablet, príslušenstvo)
  • značka (zobrazí sa podľa vybraného typu tovaru)
  • zariadenie (zobrazí sa iba ak ste zvolili telefón alebo tablet ako typ tovaru)

Vylepšené filtrovanie inzerátov

Vďaka týmto údajom sme mohli do Android bazáru pridať filtrovanie podľa typu tovaru a podľa značky, ktoré nájdete nad aj pod zobrazenými inzerátmi. Existujúce inzeráty sme aktualizovali tak, aby filtrovanie fungovalo aj pre ne, a nie iba pre nové.

Zoraďovanie inzerátov (aj) podľa ceny

Ako môžete z obrázku vidieť, ďalšou novou funkciou je aj možnosť zoradenia inzerátov podľa ceny alebo dátumu pridania. Východzie nastavenie je zoradenie podľa dátumu pridania inzerátu zostupne, takže na vrchu je vždy posledný pridaný inzerát.

Príklad: ak chcete kúpiť čo najlacnejší Samsung Galaxy S, vyberiete si “telefón” > “Samsung” > “predaj” > “Celé Slovensko” a nakoniec kliknete na “Zoradiť podľa ceny”. Alebo kliknite na tento odkaz. Momentálne sa dá kúpiť za 155 EUR od niekoho v Nitrianskom kraji, nemá niekto záujem?

Prepojenie Android katalógu s bazárom

Inzerujete zariadenie, ktoré sa už nachádza v sekcii Android katalóg na našej stránke? Ak ho pri pridávaní inzerátu vyberiete z ponúknutých možností, navštevníci stránky, ktorí nájdu váš inzerát, uvidia krátke info o ponúkanom telefóne s odkazom na viac detailov v Android katalógu.

Naopak, ak si v Android katalógu prezeráte nejaký telefón či tablet, a v bazáre sú inzeráty týkajúce sa tohto zariadenia, uvidíte medzi záložkami jednu novú – “Bazár”. Tu sa vám zobrazia všetky inzeráty týkajúce sa Androidu, ktorý si pozeráte. Dobré, nie?

Vymazanie inzerátu

Doteraz chýbala možnosť vymazania inzerátu, museli ste nám napísať do komentárov, prípadne poslať email. Mysleli sme aj na túto funkciu a prišli sme s jednoduchým riešením. Po pridaní inzerátu sa vám zobrazí špeciálny link a heslo, pomocou ktorých môžete inzerát kedykoľvek vymazať. Tieto údaje vám automaticky pošleme aj na emailovú adresu zadanú ako kontakt pri inzeráte.

Predĺžená doba inzercie

Pri spustení Android bazáru pred dvoma týždňami sme stanovili dobu trvania inzercie na 14 dní. Rozhodli sme sa túto dobu predĺžiť na 31 dní, keďže teraz už máte možnosť inzerát vymazať aj sami. Po uplynutí tejto lehoty sa inzerát automaticky vymaže. V najbližších dňoch doplníme aj automatické odosielanie emailu, ktorý vás na vymazanie inzerátu upozorní. Ak sa vám nepodarilo predať, kúpiť či vymeniť váš Android počas tejto doby, môžete inzerát bezplatne “nahodiť” ešte raz.

Čo poviete na nové funkcie? Myslíte, že pomôžu zvýšiť počet ľudí inzerujúcich Android zariadenia na našej stránke? Máme ešte v rukáve zopár nápadov na vylepšenie, ale zaujímalo by nás, čo by ste chceli vidieť v bazáre ako ďalšie vy. Napíšte nám do komentárov pod článkom, určite vaše názory nezostanú neprečítané.

8.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+