MojAndroid

Systém Android Auto môžete u nás využívať už pomerne dlho. Hoci nie oficiálne a aplikáciu nestiahnete z obchodu Play, no jednoduchou cestou dokáže Android Auto vo svojom aute sprevádzkovať aj laik. Zoznam podporovaných telefónov je obrovský, stačí vám v podstate akýkoľvek Android telefón so systémom Android 5.0 Lollipop alebo novším. Iné to už je s podporovanými autami.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

->Skontrolujte dostupnosť Android Auto pre váš automobil na tomto odkaze<-

Ako skontrolovať dostupnosť Android Auto pre váš automobil?

Dnes už Android Auto oficiálne podporuje viac než 400 rôznych modelov od desiatok výrobcov. Tento zoznam pritom neustále rastie a je veľmi pravdepodobné, že ak ste si kúpili nové auto za posledný rok alebo dva, podporu Android Auto máte aj vo svojom tátošovi. Celý zoznam kompatibilných automobilov nájdete na oficiálnej stránke Android Auto. Je tu ale trošku skrytý – musíte sa prescrollovať animáciami celkom na spodok stránky, kde uvidíte nápis Hit the road with Android Auto. Tu kliknite na šípku pod nápisom a zobrazí sa vám zoznam všetkých podporovaných značiek. Po kliknutí na značku potom uvidíte zoznam všetkých podporovaných modelov.

Hoci tento zoznam je pravidelne aktualizovaný, rozrastá sa naozaj veľkou rýchlosťou. Pred kúpou nového auta sa naň preto nemôžete spoliehať na 100 %, pretože je možné, že úplne nové modely v ňom ešte nebudú zahrnuté. Platí ale to, že všetky modely ktoré tu sú určite podporu Android Auto majú. V niektorých prípadoch ale záleží od stupňa výbavy. Podmienkou pre fungovanie systému je prítomnosť USB konektoru v aute ako aj väčšej farebnej obrazovky.

Android Auto na displeji telefónu

Stále však platí, že systém Android Auto môžete využívať aj na obrazovke svojho telefónu alebo tabletu. Pre tento prípad vám stačí APK súbor, ktorý nájdete na tomto odkaze. Po nainštalovaní a spustení aplikácie sa systém zobrazí priamo na displeji smartfónu alebo tabletu a ukáže vám prehľadnejšie menu pre ovládanie multimediálnych aplikácií či navigácie. Ovládanie pritom môžete vykonávať aj hlasom rovnako, ako keby ste telefón mali prepojený s autom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

14.6.2018
Zdroj: Android Auto

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+