MojAndroid

Spoločnosť Google po vydaní novej verzie systému Android 9.0 Pie pre mobilné zariadenia a následne aj Wear Os 2.1 pre smart hodinky, aktualizuje aj svoj systém Android Auto určený pre multimediálne systémy automobilov. Systém Android Auto, ktorý nedávno zamieril do ďalších automobilov japonskej automobilky Mazda, je po novej aktualizácii podstatne bezpečnejší, hlavne pri používaní multimédií a pri prezeraní a odpovedaní na prijaté správy.

Pokiaľ budete chcieť prehrávať ľubovoľnú skladbu vo svojom automobile prostredníctvom systému Android Auto, môžete tak urobiť mnohonásobne rýchlejšie ako doteraz vďaka podpore Google Asistenta. Pomocou hlasového asistenta budete môcť veľmi jednoducho vyhľadať a následne prehrať danú skladbu či album. Podporovanými multimediálnymi aplikáciami sú Google Play Books, Google Play Music, iHeartRadio, Pocket Casts a populárne Spotify. Neskôr by mali pribudnúť ďalšie.

K dispozícii je aj funkcia pre posielanie SMS a MMS skrz Android Auto. Samozrejme, len keď automobil stojí. Pokiaľ behom jazdy dostanete správu, automaticky sa zobrazí ako notifikácia. Správu si však budete môcť prečítať až vo chvíli, keď svoj automobil zastavíte. Google do Android Auto zakomponoval aj nový formát správ RCS. Podporované sú aj komunikačné aplikácie Hangouts a WhatsApp. Ďalšie by mali pribudnúť časom.

1.12.2018
Zdroj: AndroidandMe

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+