MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila svoj operačný systém Android Auto ešte v roku 2014. Jeho princípom je projekcia informácií z Android smartfónu na multimediálny systém automobilu s dotykovou obrazovkou skrz USB alebo bluetooth rozhranie. Projekcia prebieha pomocou kariet podobne ako u Google Now s podporovanými aplikáciami. Medzi nimi, samozrejme, nechýba Google navigácia a ďalšie bežné aplikácie. Android Auto si za 4 roky našlo cestu do automobilov viacerých výrobcov. Jedným z nich je japonská automobilka Mazda. Tá tento rok predstavila podporu Android Auto a konkurenčného Apple CarPlay u Mazda 6 modelovej série pre rok 2018 a Mazda CX9, respektíve CX5 modelovej série pre rok 2019. Teraz sa dostáva aj na staršie modely.

Konkrétne by mala podpora pre Android Auto pribudnúť pre všetky vozidlá Mazdy s podporou funkcie Mazda Connect od roku 2014. Nie je to ale zadarmo. Cena by mala byť 199 dolárov, ale niektorí vlastníci tvrdia, že cena sa im navýšila až na 400 dolárov, čo je vysoká cena aj vzhľadom k tomu, že Mazda nevyužíva v niektorých modeloch pri multimediálnom systéme dotykový displej, ale ovládanie cez tlačidlá a kruhový ovládač. V cene príplatku je ale napríklad podpora pre rýchlejšie 2.1-amp USB nabíjanie. Ceny pre náš trh ešte neboli oznámené.

26.11.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+