MojAndroid

Aplikácia Android Auto od spoločnosti Google dáva používateľom možnosť jednoducho prepojiť svoj automobil so smartfónom. Obsahuje však množstvo frustrujúcich chýb a po vydaní Androidu 11 sa objavili ďalšie. Spoločnosť Google tvrdí, že najnovšia aktualizácia aplikácie Android Auto opravila chybu, kvôli ktorej sa zvuk neprehrával cez reproduktory automobilu, ale cez smartfón, informuje portál 9to5Google.

Android Auto: Chybu odstráni aktualizácia na verziu 6.1

V príspevku na komunitnom fóre tento týždeň spoločnosť Google priamo potvrdila, že aktualizácia aplikácie Android Auto na verziu 6.1 odstráni problém, ktorý už dlhšie trápi používateľov. Problém spôsobuje, že po pripojení na Android Auto sa zvuk neprehráva cez reproduktory v aute, ale cez smartfón. Táto chyba frustrovala používateľov už dlhšie, no s príchodom systému Android 11 sa začala objavovať oveľa častejšie.

“Ak po aktualizácii smartfónu na systém Android 11 narazíte na problém, pri ktorom sa zvuk prehráva z reproduktorov telefónu namiesto reproduktorov automobilu, odporúčame aplikáciu aktualizovať na najnovšiu verziu 6.1. V tejto verzii sme chybu odstránili.”

Verzia 6.1 aplikácie Android Auto priniesla aj zopár nových funkcií, napríklad možnosť pridať skratku pre spustenie Google Asistenta na domovskú obrazovku, zmeniť tapetu alebo možnosť rozdeliť obrazovku. Táto aktualizácia taktiež umožnila znova používať rutiny Google Asistenta.

Potrebujete poradiť s inštaláciou Android Auto? Pripravili sme si pre vás článok Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD. V prípade nejasností alebo problémov vám určite pomôže naše video, ktoré celý proces nastavenia detailne popisuje.

Náš tip
Google čelí žalobe za sledovanie používateľov aj v režime „inkognito“

23.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+