MojAndroid

V poslednom čase nastal veľký rozvoj služby Android Auto. Ku dnešnému dňu už podporuje viac ako 500 modelov áut. Najnovšou dobrou správou je to, že hovorca koncernu Jaguar-Land Rover potvrdil príchod tejto služby do ich vozidiel už budúci rok.

Zadarmo to predsa len nebude

Android Auto ako služba už funguje v modeloch niekoľkých značiek, medzi nimi napríklad Peugeot, smart či ďalšie. Väčšina z nich sa rozhodla, že túto službu ponúknu vo svojich modeloch ako štandard. Podľa vyjadrenia hovorcu automobilového koncernu je však pravdepodobné, že Android Auto bude v autách Land Rover a Jaguar za príplatok.

Výrobca sa totiž rozhodol, že tento druh “luxusu” zakomponuje do balíčkov, ktoré sa dajú nakonfigurovať ku novému autu za určitý poplatok. V tomto (možno nešťastnom) prípade pôjde o sumu minimálne 280 dolárov. Android Auto bude totiž dostupné v balíčkoch InControl Touch Pro a Touch Pro Duo.

Všetky modely Jaguar-Land Rover od roku 2019 dostanú službu Android Auto
Všetky modely Jaguar-Land Rover od roku 2019 dostanú službu Android Auto

Ročný poplatok ako variant číslo 2

Je dosť možné, že medzi zákazníkmi Jaguar a Land Rover sa nájdu takí, ktorí budú chcieť využívať službu Android Auto, no balíčky im zrovna nebudú po chuti. Výrobca preto zvažuje možnosť ročného poplatku za využívanie tohto infotaimentu. Podobne to robí aj BMW v prípade CarPlay od Apple.

Vedenie sa takisto vyjadrilo, že hoci príde Android Auto predinštalované len v modeloch od roku 2019, bude možné aktivovať ho aj v starších modeloch.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Majitelia automobilov Toyota sa zrejme dočkali: Android Auto by mal doraziť čoskoro
Náš tip
TEST Peugeot 2008 GT Line: Praktický infotainment aj Android Auto | Smart Auto
1.10.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+