MojAndroid

Platformu Android Auto vytvorila pred rokmi spoločnosť Google hlavne kvôli bezpečnosti vodičov. Chcela, aby sa vodič automobilu venoval jeho riadeniu a sledovaniu vozovky namiesto neustáleho siahania po smartfóne. Najnovšia aktualizácia platformy prináša podľa portálu AndroidPolice množstvo užitočných vylepšení.

Manuálne prepínanie do tmavého režimu a ovládanie komunikačných aplikácií

Grafické rozhranie Android Auto si za posledných pár rokov prešlo zmenami a teraz konečne dostáva aj prepínač do tmavého režimu. Možnosť manuálneho prepnutia bieleho pozadia na čierne žiadali používatelia už dlhé mesiace. Podľa portálu AndroidPolice by to tiež mohlo pomôcť eliminovať odlesky displeja, keď sa zníži jeho jas počas letných mesiacoch.

Posielanie správ v Android Auto | Foto: AndroidPolice.com

Google tiež vylepšil fungovanie odosielania a prijímania správ v systéme Android Auto. Pridal nové skratky pre všetky nainštalované komunikačné aplikácie v systéme Android vášho smartfónu. K dispozícii je napríklad ikonka „Nový“ na začatie novej konverzácie. Tieto skratky by mali fungovať s akýmkoľvek klientom na odosielanie správ, aj keď Google v popise zmieňuje len WhatsApp a jeho vlastnú komunikačnú službu.

Lepšie možnosti prispôsobenia obrazovky a rýchlejšie vyhľadávanie

Ďalšie zmeny v Android Auto vám pomôžu lepšie personalizovať jeho prostredie. Google pridal možnosť prispôsobiť si obrazovku spúšťača aplikácií z vášho smartfónu a nové karty v multimediálnych aplikáciách (podobne ako ich má aplikácia YouTube Music po aktualizácii). Taktiež implementoval nové tlačidlá A až Z v rolovacej lište, aby bolo možné rýchlejšie a jednoduchšie vyhľadávať aplikácie a iné položky v systéme.

Zjednodušilo sa tiež úvodné nastavovanie Android Auto, čo ocenia hlavne nový používatelia. Google pri aktualizácii zdôrazňuje prítomnosť aplikácii tretích strán, ktoré uľahčujú hľadanie parkovacích miest a miest nabíjania elektromobilov. Platforma už pár mesiacov podporuje aj navigácie tretích strán ako AmiGo od spoločnosti TomTom. Nové funkcie by mali fungovať s ľubovoľným smartfónom so systémom Android 6.0 a vyšším.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
Náš tip
Hodinky Realme Watch 2 (Pro) prichádzajú v globálnej verzii
16.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+