MojAndroid

Väčšina dnešných mobilných zariadení ponúka malú notifikačnú diódu, ktorá používateľa upozorňuje na správy, nové e-maily, zmeškané hovory a iné udalosti systému. Niektoré zariadenia však nie sú ňou vybavené a hoci by ich majitelia podobnú funkcionalitu uvítali, nebudú predsa kvôli tomu meniť’ smartfón. Šikovný developer, ktorý v obchode Google Play vystupuje pod prezývkou madman však našiel riešenie aspoň pre používateľov so zariadeniami vybavenými AMOLED displejom, ktoré nazval NoLED.

NoLED Android aplikacie NoLED Android aplikacie NoLED Android aplikacie

Displeje typu AMOLED sa od LCD displejov odlišujú tým, že nemajú trvalé podsvietenie. Každý subpixel je tvorený organickou svetlo emitujúcou diódou, ktorá produkuje vlastné svetlo. Spotreba teda výrazne závisí od počtu rozsvietených subpixelov a ich intenzity. Aplikácia NoLED využíva túto  vlastnosť vo svoj prospech tým, že na displeji zobrazuje malé farebné notifikačné štvorčeky alebo ikony, na čiernom podklade. Spotreba v prípade AMOLED displejov je teda minimálna a preto sa výborne hodí ako náhrada spomínanej notifikačnej diódy.

NoLED Android aplikacie NoLED Android aplikacie NoLED Android aplikacie

Farba každého štvorca alebo ikony je odlišná a aplikácia podporuje notifikácie pre SMS správy, zmeškané hovory, Google Talk, nabíjanie, kalendár, e-maily a ďalšie aplikácie tretích strán, ktoré je možné povoliť v nastaveniach. Aplikácia pracovala skvelo na testovanom zariadení (S3 mini) a ponúka široké možnosti úprav. Farby notifikácií je možné zmeniť podľa vlastných pravidiel a dostupných je aj niekoľko tém, ktoré môžu štvorec zmeniť na ikony a pod. K obrazovým notifikáciám je možné nastavť aj pravidelné vibrovanie zariadenia a nájdeme tu aj niekoľko funkcií pre úsporu energie. Notifikácie je možné automaticky zrušiť po uplynutí určitej doby, čo sa výborne hodí v nočných hodinách, kedy zariadenie nepoužívate tak frekventovane. V tomto prípade je vhodné aj nastavenie časového intervalu, kedy sa notifikácie majú zobrazovať a kedy naopak nie. K ďalším nastaveniam sa radí senzor priblíženia, ktorý dočasne vypne displej keď je smartfón v blízkosti objektov (napr. vo vrecku nohavíc), úroveň jasu alebo blikanie, ktoré zapína a vypína displej v pravidelných intervaloch.

Aplikácia si svoje miesto našla v mnohých smartfónoch, čomu svedčí už takmer 5 miliónov stiahnutí v obchode Google Play. Ak vlastníte zariadenie s AMOLED displejom a nemáte notifikačnú diódu, odporúčame vám túto aplikáciu vyskúšať. Stiahnuť si ju môžete zadarmo kliknutím nižšie na uvedený widget.

Verzia: 6.0.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.19
Aktuálna cena: Zdarma

11.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+