MojAndroid

Cvičenie a udržiavanie zdravého životného štýlu môže byť pre niektorých poriadna robota. Veľa ľudí sa buď vyhovára na nedostatok času, lenivosť alebo im proste chýba motivácia. S tými prvými síce moc neporadíme, avšak na motiváciu je univerzálna odpoveď – skúste cvičenie s aplikáciami na Vašom telefóne.

Jednou z najúčinnejších foriem cvičenia a zlepšenia kardiovaskulárneho systému je bez pochyby behanie. Áno, zo začiatku to možno stojí veľa námahy, ale s časom sa z neho stáva pohodová aktivita, ktorá prispieva k zvýšeniu objemu krvi a tým pádom lepšiemu okysličovaniu celého tela = viacej energie.

Našťastie, je to práve behanie, ktoré nemá v Google Play Store núdzu o kreatívne aplikácie. Poďme sa teda pozrieť na päť z nich. Aj keď každý je individuálny a nič nefunguje pre všetkých, nasledujúce vybrané aplikácie patria medzi tie najobľúbenejšie.

  1. Runkeeper (zadarmo + platená verzia)

Runkeeper nie je jednou z najobľúbenejších bežeckých aplikácii len tak pre nič. Jeho schopné GPS  sledovanie Vám umožní zmerať hocijaký typ behu a navyše komunikuje aj s ostatnými zariadeniami, ako napríklad Fitbit a.i. Slúži teda ako komplexný agregátor Vašich bežeckých a zdravotných dát. Ako bonus aplikácia funguje aj s platformou Android Wear a počas behanie je možné počúvať hudbu z integrovanej služby Google Music.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

runkeeper runkeeper_2

  1. Nike Running (zadarmo)

Nike nie je na tomto trhu žiadnym nováčikom. Jeho služba na behanie ponúka mnoho zaujímavých prvkov a okrem sledovania behu ponúka aj bežecké programy (na prípravu na 5K, 10K a iné behy). Veľkou výhodou tejto aplikácie je príjemné a prehľadné prostredie a prvky gemifikácie. Za svoje výkony budete ohodnotený Nike Fuel bodmi ak ste spojení s priateľmi, môžete navzájom sledovať svoje štatistiky.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

  1. Runtastic (zadarmo + platená verzia)

Ďalšou z bežeckých klasík je aplikácia Runstastic. Podobne ako Runkeeper, aj Runtastic je nabitý všemožnými funkciami a obsahuje integráciu s hudobnými službami ako Spotify. K dispozícii je verzia zdarma a aj platená verzia, ktorá obsahuje oproti tej zadarmo mnoho funkcii navyše (hlasový kouč, intervalový tréning atď.)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 4,99 €

  1. Zombies, Run! (zadarmo + platená verzia)

Táto aplikácia sa bez pochyby vymyká z davu klasických bežeckých aplikácií a vnáša do tejto aktivity omnoho viac zábavy. Ako napovedá samotný názov, jedná sa o behanie založenom na princípe hry. Aplikácia pozostáva z hry, motivačnej audio knihy a sledovača behania. Zombies, Run je perfektným riešením pre lenivcov, ktorých tradičné behanie nebaví. Pri používaní aplikácie sa Váš pohyb premieňa na misiu a Vy tak v rámci virtuálneho príbehu ako keby utekáte pre hromadou oživených mŕtvol.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

  1. Running for Weight Loss (zadarmo + platená verzia)

Z uvedených aplikácii hádam najneznámejšia, avšak čo je chýba na známosti doháňa svojimi funkciami. Aplikácia Running slúži ako bežecký inštruktor – Vy si vyberiete bežecký program vhodný pre Vašu úroveň a počas ôsmych týždňov Vás bude aplikácia sprevádzať a koučovať pri každom behaní, t.j, kedy máte behať, kráčať a kedy šprintovať.  Kombináciami tempa sa z nej stáva veľmi efektívna aplikácia nielen na zlepšenie behania ale aj na zhodenia prebytočnej váhy.

Verzia: 6.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

To je náš zoznam. Výberom hociktorej z týchto aplikácií vykročíte tým správnym smerom k lepšiemu zdraviu a s lepšou formou Vám možno pôjde lepšie aj tipovanie na Váš obľúbený športový tím (napríklad na http://extra.bet365.com/news/sk/futbal). Google Play Store ponúka ešte hromadu ďalších aplikácii a v prípade, že Vám nevyhovuje žiadna z uvedených aplikácii, tak neváhajte objavovať ďalej. S trochou snahy určite narazíte na tú správnu.

20.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+