MojAndroid

Zdá sa, že Microsoft chce do budúcnosti dosiahnuť jednotné používateľské prostredie svojich aplikácií na rôznych platformách. Prednedávnom sme to mohli vidieť na aplikácii Skype, ktorej dizajn sa po poslednej aktualizácii nápadne podobá na prostredie programu, aké poznáme z Windows 8 a Windows Phone 8. Niečo podobné teraz spoločnosť urobila s aplikáciou OneNote, ktorej rozhranie sa po nedávnych aktualizáciách na Android a iOS na oboch platformách zjednotilo.

OneNote

Vďaka zjednotenému prostrediu budú odteraz vyzerať vaše poznámky rovnako, či si ich prehliadate na iPhone, iPade, alebo na Android zariadení.  Aktualizácia tiež prináša celý rad nových možností formátovania, takže formátovanie textu, jeho konzistencia, tabuľky s tieňovaním a ohraničením, rozloženie prvkov a ostatné veci budú na oboch platformách vyzerať totožne.

Ďalej pribudli nové možnosti vytvárania hlasových poznámok a pre Android zariadenia sú k dispozícii aj widgety na domácu obrazovku. Po aktualizácii je tiež možné synchronizovať poznámky s Office 365 a SharePoint a Microsoft tvrdí, že popracoval aj na spoľahlivosti zdieľania poznámok do úložiska SkyDrive.

Významnou zmenou je tiež odstránenie doterajšej limitácie na 500 poznámok, po novom je tak možné vytvárať neobmedzené množstvo poznámok. Aplikácia je navyše na obmedzený čas k dispozícii bezplatne.

Microsoft OneNote je digitálny poznámkový blok, slúžiaci na zaznamenávanie poznámok rôzneho druhu, ku ktorým je možné pridávať obrázky, vytvárať zoznamy a kontrolovať úlohy. Poznámky sa ukladajú a synchronizujú do cloudových úložísk, takže používateľ ich má k dispozícii v aktuálnej verzii na rôznych zariadeniach. Poznámky je tiež možné zdieľať s kolegami alebo priateľmi.

Zdroj: phonearena.com

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

5.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+