MojAndroid

V smartfóne alebo tablete má každý z nás zvyčajne desiatky až stovky aplikácií. Však prečo by sme si mali niektoré z nich odinštalovať, keď sa nám zídu práve vtedy, keď to čakáme najmenej. Nie vždy je však jednoduché pristúpiť rýchlo k aplikácii, ktorú potrebujeme v danom momente. To sa snaží zmeniť tím developerov okolo aplikácie Cover, ktorých myšlienka nás nadchla ihneď, ako sme sa o tejto aplikácii dozvedeli.

cover-android-app

Cover je novou aplikáciou, ktorá má nahradiť vašu uzamknutú obrazovku alias lockscreen. Celá myšlienka, na ktorej táto aplikácia zakladá, je úplne jednoduchá a praktická – na rôznych miestach potrebujete rôzne aplikácie. Cover preto študuje vaše správanie doma, v práci, v škole, ráno, večer, či počas dňa, aby sa naučil, v akom čase využívate ktoré aplikácie. A potom vám tieto aplikácie ponúkne ako prvé, keď sa pozriete na vaše zariadenie. To však stále nie je všetko.

cover-android-app-1

Cover reaguje aj na podnety používateľa. Napríklad pri vložení slúchadiel zobrazí aplikácie spojené s hudbou, pri otočení zariadenia na šírku zas ukáže ikonu pre spustenie fotoaparátu. Jednotlivé aplikácie pritom spustíte veľmi jednoducho – potiahnutím ikony doprava. Ak aplikáciu chcete spustiť, stačí ikonou “švihnúť” v správnom smere, no ak sa chcete len dozvedieť, čo je nové a do aplikácie iba “nazrieť”, stačí ikonu posunúť doprava a opäť naspäť. Viac vám o samotnej aplikácii aj o tom, ako funguje, napovie nasledujúce video. Pokiaľ vás tento projekt zaujal, môžete sa prihlásiť na beta testovanie priamo na stránkach výrobcu www.coverscreen.com.

Autori už teraz dostávajú podnety na to, ako svoju aplikáciu vylepšiť a v blízkej budúcnosti (po jej uvedení v Obchode Play), by v aplikácii Cover mali pribudnúť také funkcie, ako napríklad možnosť výberu vlastných aplikácií pre jednotlivé časové intervaly. Nevieme ako vy, no my sa na predstavenie tohto titulu veľmi tešíme a veríme, že si nájde svojich fanúšikov po celom svete. Cover je totižto praktický, jednoduchý a prehľadný. A také aplikácie máme radi.

Zdroj: Gizmodo

25.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+