MojAndroid

Google na tohtoročnej vývojárskej konferencii Google I/O ukázal, ako si predstavuje prepojenie Androidu s Chrome OS. Desktopový operačný systém od Googlu naberá na popularite a v USA tzv. Chromebooky po prvýkrát predbehli aj predaj MacBookov. Môže za to najmä nižšia cena, ktorá je hlavným lákadlom týchto zariadení. Menej lákavou je už funkcionalita, ktorá stále drží Chrome OS trochu v úzadí. To by sa však malo čiastočne vyriešiť s príchodom podpory Android aplikácií. To, ako fungujú, demonštroval internetový gigant aj na konferencii.

Na videu môžeme vidieť, že integrácia aplikácií so systémom je pomerne bezproblémová. Ich reakcie sú rýchle a nezdá sa, že by mali akýkoľvek problém s chodom na Chrome OS. Na videu je možné vidieť prácu s obchodom Play, ako aj s niektorými aplikáciami a dokonca hrami. Tie mimochodom fungujú tiež bez zaváhania. Navyše, prepojenie Android aplikácií s Chrome OS funguje na systémovej úrovni, čo znamená, že z nich budete mať aj prístup k internej pamäti počítača. Okrem toho, fungovať budú aj v offline režime tak, ako sme si zvykli už aj na smartfónoch. Ako fungujú si pozrite na videu (tá zaujímavejšia časť začína na 6 minúte a 55 sekunde)

Zdroj: google developers

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+