MojAndroid

Operačný systém od spoločnosti Google – Android – začína ovládať aj iné priemyselné odvetvia ako smartfóny či tablety. Spôsobuje to hlavne fakt, že Android je v dnešnej dobe jeden z najviac prispôsobivých (ak nie vôbec najprispôsobivejší) operačných systémov, ktoré sa používajú. Odkedy je Android používaný v zariadeniach, ktoré používame denne – telefóny či tablety – o jeho využití začali rozmýšľať aj tvorcovia automobilov. Jedným z prvých automobilov s OS Android sa tak stal Saab Phoenix so systémom IQon.

Pomocou Saab IQon store si môžete sťahovať plnohodnotne všetky aplikácie ako z Android Marketu priamo v automobile. Navyše, výrobcovia takýchto automobilov dúfajú, že vývojári aplikácií budú počítať aj s využitím OS Android v automobiloch, čo by mohlo priniesť špeciálne aplikácie, ktoré by v sebe mohli spájať prvky ako GPS, telefonovanie, navigácia, hudba či internet. Zmení tak Android vašu jazdu autom na technologický zážitok?

 

Ďalším automobilom, v ktorom je použitá Google Android technológia je Roewe 350, ktorý je dostupný na ázijskom trhu. Android vodiča udržiava v neustálom kontakte s aktuálnou premávkou a obmedzeniami a samozrejmosťou je aj plný prístup na internet priamo vo vozidle, čo však vytvára otázku, akým spôsobom je vozidlo na internet pripojené a aké mesačné poplatky vyžaduje jeho dátový chod. Android je v automobile synchronizovaný aj s telefónom pracujúcim na rovnomennom operačnom systéme a tak viac nepotrebujete žiadne hands-free súpravy ani nič podobné.

 

Cena takéhoto vozidla s OS Android (Roewe 350) sa pohybuje medzi 10,000 – 18,000 USD, čo nie je vôbec vysoká čiastka, avšak, do úvahy treba brať aj mesačné dátové paušály, ktoré sú spojené s vymoženosťami Androidu v aute. Výrobcovia automobilov s Androidom tvrdia, že tento OS zdvihne ich trhovú cenu, či už pôjde o nové alebo ojazdené vozidlá.

Privítali by ste OS Android vo svojom aute aj vy? Aké výhody a vymoženosti by ste si potom vo svojom aute vedeli predstaviť? Podeľte sa s vašimi snami a nápadmi v komentároch :)

Zdroj: Android Simplicity

 

21.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+