MojAndroid

Android 5.0 Lollipop priniesol veľké množstvo vylepšení po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke. Nová verzia systému sa spolu s novými predstaveniami od výrobcov dostáva na čoraz väčšie množstvo zariadení. Stále viac užívateľov si tak môže vyskúšať novinky a vylepšenia, ktoré najnovšia aktualizácia prináša. Nový Android ale ponúka aj niektoré zmeny, na ktoré si užívatelia musia zvyknúť. Na mysli máme napríklad to, že Android Lollipop neponúka klasický tichý režim, kde sú vypnuté všetky upozornenia, no zvonenia budíkov zostávajú zapnuté. Vybrať si môžete buď absolútne tichý režim, kde nebudú zvoniť ani budíky, alebo režim Priority, kde budú zvoniť budíky, ale hlásené budú aj niektoré iné upozornenia.

V najnovšej verzii systému Android 5.1 Lollipop však je tento problém aspoň čiastočne odstránený. Pribudla totiž možnosť, vďaka ktorej si môžete nastaviť tichý režim po najbližší budík. V praxi to teda funguje tak, že kým vám nezazvoní budík, nebudú vás vyrušovať žiadne upozornenia. Spolu s budíkom sa upozornenia znovu aktivujú, a tak túto funkciu môžu využívať všetci užívatelia, ktorí mali problémy s tým, do akého režimu si dajú svoje zariadenie počas noci.

2015-03-13-1-e1426290711955-640x623

Stále však nejde o návrat klasického tichého režimu, no je otázne, či sa toho vôbec dočkáme. Google chcel očividne naučiť svojich užívateľov používať svoje zariadenia trochu iným spôsobom. Uznávame, že Android 5.0 Lollipop priniesol v otázke správy upozornení veľké pokroky a novinky, no chápeme aj to, že môže trvať pomerne dlho, kým si všetci užívatelia zvyknú na tento nový systém. Ak máte k dispozícii zariadenie s najnovším systémom Android 5.1 Lollipop, túto funkciu môžete používať iba vtedy, ak máte nastavený budík najneskôr o 12 hodín. V diskusii nám potom môžete dať vedieť, či vás táto novinka potešila a ako funguje na vašom zariadení.

Zdroj: Phandroid

14.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+